
Niestety, z siłą żywiołu trudno wygrać. Przekonało się o tym jedno z najchętniej odwiedzanych miast w Europie, Wenecja. Włoska perła architektury walczy z wodą, której poziom osiągnął prawie 2 metry. W wyniku powodzi zginęły już dwie osoby, a żywioł nie ustaje.
Donald Tusk podjął decyzję w sprawie kandydowania na prezydenta
Wenecja została rzucona na kolana - ocenił burmistrz miasta, dodając, że "szkody są olbrzymie". - Mówimy o setkach milionów euro - stwierdził. W starciu z dużą falą szans nie mają także najcenniejsze miejskie zabytki. Woda wdarła się miedzy innymi do Bazyliki świętego Marka, która jest bliska zawaleniu. Poważnemu zniszczeniu miała ulec część wystroju świątyni: posadzki, krypta z grobowcami patriarchów. Eksperci boją się także, że woda może podmyć kolumny, na których opiera się budynek.
Miasto miał chronić system ruchomych bram o nazwie M.O.S.E lub MOSE (Mojżesz), ale jego budowa ma potrwać jeszcze dwa lata. Konstrukcję systemu Ministerstwo Infrastruktury i Transportu powierzyło Consorzio Venezia Nuova. Z powodu wielu opóźnień, problemów z budżetem i skandali firma przekroczyła deadline, który wyznaczony był na 2018 r. Nowa data zakończenia to 2022 r.
USA bez wiz już od 11. listopada!
"Grzegorz nie śmiał sprzeciwić się matce, a ja wypłakałam się na weselu. Goście myśleli, że to łzy szczęścia. On jej relacjonował, co robił": z życia
Sześć kobiet z różnych krajów, które urodziły po 50.
Modlitwa w sprawach beznadziejnych. Te słowa warto znać
Przepis na pierogi Solejukowej z Rancza z kapustą i grzybami. Przepis jest banalnie prosty
Wtorkowa powódź spowodowała straty szacowane na kilkaset milionów euro. Premier Włoch Giuseppe Conte oświadczył, że sytuacja w Wenecji jest "dramatyczna".
Więcej ciekawych artykułów zajdziesz na koleżanka.com