Cud narodzin jest wyjątkowy i niepowtarzaly za każdym razem. Jednak te narodziny wywołały niemałe zamieszanie i to nie tylko ze względu na fakt, że urodziły się bliźnięta!

W Chinach badania genetyczne po narodzinach dziecka nie są niczym nadzwyczajnym. To normalna procedura przy rejestracji dziecka. Rodzic musi bowiem udowodnić, że maleństwo jest rzeczywiście jego/jej dzieckiem.

Ta zdrada pewnie nigdy nie wyszłaby na jaw, gdyby właśnie nie obowiązek badań. W trakcie analizy próbek genetycznych należących do dzieci i ojca okazało się, że jest on ojcem wyłącznie jednego dziecka!

Jak to możliwe skoro to bliźnięta?

Popularne wiadomości teraz

"Żona przyłapała mnie w łóżku z kochanką. Było mi wstyd, ale mogłem myśleć tylko o jednym: jak Anna się dowiedziała"

Kim jest przyszła teściowa Izabelli Krzan? Barbara Falender otwarcie o prezenterce TVP

Pojawiają się informacje o nowym chłopaku Roksany Węgiel. Internauci uważają, że ma 26 lat i ma dziecko

Przepis na idealny deser z trzech składników: suszonych śliwek, śmietany i orzechów włoskich

Przede wszystkim, organizm kobiety musi wyprodukować dwa jajeczka zamiast jednego. Po drugie, kobieta musi mieć stosunek z dwoma mężczyznami w naprawdę krótkim czasie. Wtedy takie zjawisko jest możliwe

W Polsce takie zjawisko nazywane jest nadpłodnieniem lub superfekudnacją i zachodzi w przypadku zaledwie lub aż 5 procent wszystkich bliźniąt dwujajowych. Polega ono na zapłodnieniu jajeczek przy okazji więcej niż jednego stosunku.

plemniki mogą oczekiwać na owulację w organizmie kobiety nawet do 7 dni. W takim przypadku możliwe jest zapłodnienie drugiego jajeczka. Zazwyczaj przez tego samego partnera, ale zdarzają się również inne przypadki. Zdarzają się również sytuację, gdy kobieta zachodzi w ciąże, będąc już w ciąży, w wyniku dodatkowej owulacji.

Szacunkowo podaje się, że około 1 na 400 narodzonych bliźniąt oraz wieloraczków może mieć w innych ojców. Jednak póki co tylko w Chinach jest obowiązek badań genetycznych przy rejestracji stąd brak materiałów badawczych do dalszych rozpraw naukowych.

W Chinach podobne sytuacje miały miejsce w 2014 i 2019 roku.

My jednak składamy gratulacje z okazji narodzin dzieci.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com