Na świecie nie ma chyba osoby, która nie kocha słodyczy. Ślinka cieknie na samą myśl o czekoladzie, szarlotce czy lodach... Wszyscy doskonale wiemy, że cukier szkodzi, jednak wyeliminowanie go z diety jest dla nas takie trudne... Podpowiadamy, co zrobić, aby ułwtwić sobie to zadanie i żyć zdrowiej!

Fot. Teejay, Pexels

Ta dieta może być tragiczna w skutkach. Nawet o niej nie myśl...

Wybierz mądrze

Kiedy nachodzi cię ochota na coś słodkiego, wcale nie musisz sobie odmawiać. Ważne jest, na jaki rodzaj słodkości się zdecydujesz. Zamiast białej czekolady- wybierz gorzką, z dużą zawartością kakao. Zamiast ciastek z martetu wybierz robione samodzielnie. Słodycze też mogą być zdrowe!

Popularne wiadomości teraz

Krwawy Księżyc w 2021 roku: co warto o nim wiedzieć

Bez octu i pasteryzacji: łatwy przepis na chrupiące ogórki w 10 minut

Najmniejszy kot na świecie, który na zawsze pozostaje kociakiem

Fot. Suzy Hazelwood, Pexels

Nie rezygnuj całkiem

Dobrze wiesz, że nie jesteś w stanie zrezygnować ze słodkości całkowicie? To całkowicie zrozumiałe. Nie musisz tego robić- w końcu nie jesteśmy tu za karę. Wyznacz jeden dzień w tygodniu, w którym pozwalasz sobie na słodycze. Dzięki temu łatwiej będzie ci zrezygnować i inne dni. Latwiej wytrwać, jeśli wiesz, że już pojutrze będziesz mogła zjeść czekoladę, niż jeśli postanowisz sobie, że nie tkniesz słodyczy już nigdy w życiu.

Fot. Julio Melanda, Pexels

Wysypiaj się

Badania ewidentnie wykazują związek między brakiem snu a apetytem. Osoby, które regularnie zarywają nocki, częściej sięgają po niezdrowe przekąski. Brak snu osłabia wydzielanie hormonu odpowiedzialnego hamowanie apetytu i wzmaga produkcję hormonu odpowiedzialnego za ucvzucie głodu- mamy wtedy szczególną ochotę na wysokokaloryczne jedzenie.

Sprawdzone sposoby na lepszy sen!

Jak to wygląda u was? Umiecie powstrzymać się od jedzenia słodyczy?

Zobacz więcej na kolezanka.com