Wielu z nas zdarzają się problemy ze snem, przynajmniej sporadyczne. Nic dziwnego, wpływa na to wiele czynników, od których bardzo ciężko uciec czy wyeliminować ze swojego życia- dużo stresu w ciągu dnia, stałe korzystanie z urządzeń elektronicznych czy siedzący tryb życia tylko wzmagają nasze problemy. Podpowiadamy, jak zmniejszyć poziom wieczornego stresu, a co za tym idzie- lepiej spać.

Fot. Burst, Pexels

1. Nie używaj przed snem urządzeń elektronicznych

Fot. Daria Shevtsova, Pexels

Popularne wiadomości teraz

Piękna wieczorna modlitwa do Anioła Stróża

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

Smartfon i komputer to nieodłączne elementy życia każdego z nas. Potrzebujemy ich do pracy, do stałego kontaktu ze świtem... Przez to kojarzą nam się ze stresem, ciągłym napływem informacji, których nasze mózgi nie są w stanie przyswoić, przeciążeniem. Godzinę-dwie przed snem nie powinniśmy już korzystać ze smartfona ani komputera. Jeśli to możliwe, najlepiej całkiem pozbyć się ich z sypialni. Pomoże to nam się wyciszyć i uspokoić, pomoże się zrelaksować i zasnąć.

2. Pij ziółka!

Fot. bruce mars, Pexels

Napary ziołowe są świetne na sen, koją nerwy i wyciszają, obniżają ciśnienie krwi, a nawet poprawiają metabolizm. Szczególnie polecamy picie melisy, lawendy, dziurawca, rumianku oraz kozłka lekarskiego.

3. Przygotuj sypialnię

Fot. Josh Sorenson, Pexels

Przewietrz pokój, zanim pójdziesz spać. Znajdź swoje wieczorne rytuały i je powtarzaj- może to być medytacja, czytanie książki czy gorąca kąpiel. Utrzymuj porządek w pokoju, w którym śpisz- chaos w twoim otoczeniu często wzmaga chaos w głowie. Dbaj o przyjemną, pachnącą pościel i czystą piżamę- to wiele zmienia.

Fot. Valeria Boltneva, Pexels

Nie pozostaje namteraz  nic innego, jak życzyć wam dobrej nocy!