Wielu z nas zdarzają się problemy ze snem, przynajmniej sporadyczne. Nic dziwnego, wpływa na to wiele czynników, od których bardzo ciężko uciec czy wyeliminować ze swojego życia- dużo stresu w ciągu dnia, stałe korzystanie z urządzeń elektronicznych czy siedzący tryb życia tylko wzmagają nasze problemy. Podpowiadamy, jak zmniejszyć poziom wieczornego stresu, a co za tym idzie- lepiej spać.

Fot. Burst, Pexels

1. Nie używaj przed snem urządzeń elektronicznych

Fot. Daria Shevtsova, Pexels

Popularne wiadomości teraz

Bliźniaki urodziły się w dwumiesięcznym odstępie. Jak wyglądają teraz

Dzieci o jasnym i nietypowym wyglądzie. Ich piękno jest godne podziwu

Miesiąc urodzenia kobiety zdradza tajemnicę jej charakteru

Pierwsze takie sześcioraczki w Polsce: jak teraz żyją i wyglądają te wyjątkowe dzieci

Smartfon i komputer to nieodłączne elementy życia każdego z nas. Potrzebujemy ich do pracy, do stałego kontaktu ze świtem... Przez to kojarzą nam się ze stresem, ciągłym napływem informacji, których nasze mózgi nie są w stanie przyswoić, przeciążeniem. Godzinę-dwie przed snem nie powinniśmy już korzystać ze smartfona ani komputera. Jeśli to możliwe, najlepiej całkiem pozbyć się ich z sypialni. Pomoże to nam się wyciszyć i uspokoić, pomoże się zrelaksować i zasnąć.

2. Pij ziółka!

Fot. bruce mars, Pexels

Napary ziołowe są świetne na sen, koją nerwy i wyciszają, obniżają ciśnienie krwi, a nawet poprawiają metabolizm. Szczególnie polecamy picie melisy, lawendy, dziurawca, rumianku oraz kozłka lekarskiego.

3. Przygotuj sypialnię

Fot. Josh Sorenson, Pexels

Przewietrz pokój, zanim pójdziesz spać. Znajdź swoje wieczorne rytuały i je powtarzaj- może to być medytacja, czytanie książki czy gorąca kąpiel. Utrzymuj porządek w pokoju, w którym śpisz- chaos w twoim otoczeniu często wzmaga chaos w głowie. Dbaj o przyjemną, pachnącą pościel i czystą piżamę- to wiele zmienia.

Fot. Valeria Boltneva, Pexels

Nie pozostaje namteraz  nic innego, jak życzyć wam dobrej nocy!