Wiele osób twierdzi, że piwo to jeden z najłagodniejszych z alkofoli. Wielu sięga po nie nawet codzienie. Niktórzy twierdza, że piwo korzystanie wpływa na ludzki organizm. Zobacz jak jest naprawdę.

Zostawił ją bo ważyła za dużo. Potem srogo pożałował

Picie piwa, a zwiększenie masy ciała

Mała porcja piwa zawiera 150 kalorii. Jest to zdecydowanie najbardziej kaloryczny alkohol.  Pijąc piwo nie otrzymujemy korzystnych i odżyeczych kalorii. Jedno piwo dziennie nie spowoduje zwiekszenia wagi, jednak kilka juz tak. Jedno z badań opublikowanych w 2015 roku wskazuje, że alkohol zwykle zmniejsza nasze zadowolenie z posiłku i skłania nas do jedzenia większych ilości pokarmu.

Uszkodzenie wątroby

Piwo nie jest najcięższym alkoholem dla naszej wątroby, jednak pijąc je codziennie i w nadmiarze możemy doprowdziać do uszkodzenia lub jej marskości.

Uszkodzenie nerek

Popularne wiadomości teraz

Polska pogrążona w żałobie. Nie żyje gwiazdor "M jak miłość" i "Ojca Mateusza"

W szpitalu położniczym wszyscy patrzyliśmy z góry na Annę i jej dziecko. Ale 15 lat później, kiedy się spotkałyśmy, poczułam się nieswojo

Żona miała zostać wypisana ze szpitala, ale wciąż jej nie było, więc mąż postanowił sam udać się na oddział. Gdy się zbliżał, usłyszał hałas

Moja siostrzenica szantażuje mnie i oskarża mojego syna przed moją teściową. Reakcja teściowej na to wszystko mnie zdumiała

Nerki oczyszczaja naszą krew. Każdy alkohol w nadmiarze spowoduje problem z nadcisnieniem lub nerkami. Obciązy je nawet piwo. Piwo prowadzic moze do odwodnienia organizmu, pozbawia nas elektrolitów.

Uszkodzenie serca

Alkohol bezpośrednio nie wpływa na nasze serce, jednak problemy z krążeniem moga się powiększyć spożywając jego zbyt dużo. Wykazano, że nadmierne spożycie piwa prowadzi do nadciśnienia tętniczego, migotania przedsionków, cukrzycy typu 2, udarów mózgu i nie tylko.

Osłabienie funkcji poznawczych

Wiadmo , że na możg znacznie gorzej wpływają cięższe alkohole niż piwo, jednak długotrwałe picie dużej ilości piwa ma związek z chorobą Alzheimera i demencją .

Reasumując, piwo jest najlżejszym alkoholem, jednak tylko wtedy kiedy jest spożywane z rozsądkiem i umiarem.

 

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com