W piątek urzędnicy Stolicy Apostolskiej ujawnili nazwisko kluczowego świadka w dokumentacji rzekomych cudów dokonanych przez zmarłego pontyfikatu.

Watykan musiał uznać co najmniej dwa pośmiertne cuda, by kandydat mógł zostać świętym.

Mieszkająca we Francji siostra Marie-Simon Pierre twierdzi, że dzięki Janowi Pawłowi II została w ciągu jednej nocy uzdrowiona z ciężkiej choroby.

W maleńkim miasteczku Aix-en-Provence na południu Francji siostra Simone Pierre została powitana w taki sam sposób jak Isabelle DiNoire, pierwsza kobieta na świecie, która przeszła przeszczep twarzy.

46-letnia zakonnica postanowiła po raz pierwszy opowiedzieć dziennikarzom swoją niesamowitą historię.

Popularne wiadomości teraz

Justyna Kowalczyk z synem w górach. Syn sportsmenki ma wielki talent . "Życie poza schematami"

Emocjonalne pożegnanie. Justyna Kowalczyk z łzami w oczach żegna Kacpra Tekiegłego na cmentarzu

Marcin Hakiel i Dominika już wzięli ślub? Sekret pary wyszedł na jaw

Anna Mucha opublikowała zdjęcie ze ślubu Cichopek. "Miałam mieszane uczucia odnośnie tego małżeństwa"

Siostra Marie-Simon Pierre: "To było bardzo trudne, przez cztery lata byłam prawie sparaliżowana. A śmierć papieża Jana Pawła II była dla mnie prawdziwym szokiem, ponieważ straciłam najbliższą osobę, mojego brata".

U siostry Simone po raz pierwszy zdiagnozowano chorobę Parkinsona w 2001 roku. Od tego czasu jej stan zdrowia stale się pogarszał, a po śmierci papieża Jana Pawła II została uznana za inwalidkę.

Wówczas matka przełożona klasztoru poradziła jej, aby modliła się za odchodzącego pontyfikatu, ponieważ nie zakończył on jeszcze swojego dzieła. W rzeczywistości Jan Paweł II zmarł również na chorobę Parkinsona.

Pewnej nocy, kiedy zaczynało jej być słabo, Simone drżącymi rękami nakreśliła na białej kartce papieru tylko dwa słowa - "Jan Paweł".

Niemal natychmiast stał się cud.

Siostra Marie-Simon Pierre: "Nagle mogłam szybko zasnąć, co przy moim bólu po prostu się nie zdarzało. Odprężyłam się i poczułam swoje ciało, a następnego dnia obudziłam się zupełnie zdrowa".

Simone Pierre pracuje teraz jako pielęgniarka w katolickim szpitalu. A jej koledzy zastanawiają się, jak to się w ogóle mogło stać.

"Mamy zaufanie do Bożego daru. A teraz Kościół musi opracować, czy był cud" - mówi jedna z zakonnic.

Cuda zdarzały się już wcześniej. Jednak najczęściej były to albo wizje, albo niesamowite dotknięcia. Ale że przez same modlitwy i listy... Choć przyczyny uzdrowienia nie są do końca jasne, to efekty są oczywiste. Lekarze stwierdzili, że Siostra jest całkowicie zdrowa.

Teraz pokonana przez chorobę Parkinsona zakonnica opowie swoją niesamowitą historię w Watykanie, na specjalnym posiedzeniu komisji zajmującej się kanonizacją Jana Pawła II.

Jeśli cudowne uzdrowienie zostanie potwierdzone, lokalni obserwatorzy uważają, że Jan Paweł II mógłby zostać kanonizowany jeszcze w tym roku.

"Santo Subito!" ("Święty teraz"), skandowali pielgrzymi w Rzymie podczas uroczystości żałobnych. I słuchając głosu wiernych, papież Benedykt XVI rozpoczął proces kanonizacji swojego poprzednika w zaskakująco rekordowym czasie" — zaledwie półtora miesiąca po śmierci tego ostatniego.

Czy historia zakonnicy stanie się kluczowym cudem? W końcu do kanonizacji papieża trzeba dwojga. Jeden do beatyfikacji, drugi do świętości.

Pisaliśmy również o: Nie tylko Karolina. Adama Małysz i Izabela Małysz mają jeszcze jednego syna. "Mam też syna"

Może zainteresuje Cię to: Odszedł aktor "M jak miłość" i "Na dobre i na złe". Polska straciła wybitnego artystę

Przypominamy o: Ida Nowakowska dzieli się radosną nowiną. Już nie musi tego ukrywać. "Nie mogłam się doczekać"