Krzysztof Cugowski jest postacią, której bogactwo mogłoby zazdrościć niejeden muzyk z polskiej branży.

Jako gwiazda legendarnej Budki Suflera, doskonale wie, jak zadbać o swoje finanse i emeryturę.

W ciągu ostatniego półrocza zdołał powiększyć swój majątek o niemałą kwotę, która z pewnością wielu emerytom wydaje się nieosiągalna.

Kilka lat temu, gdy Krzysztof Cugowski przeszedł na emeryturę, skarżył się na niskie świadczenie, które wynosiło niecałe sześćset złotych miesięcznie.

Przez wiele lat nie zadbał o swoje zabezpieczenie finansowe w ZUSie, co wpłynęło na wysokość emerytury. Według ustaleń Super Expressu, co miesiąc artysta odprowadzał jedynie 14 groszy.

Aktualnie jego emerytura wynosi 1700 złotych, ale to wciąż niewiele w porównaniu do tego, co zarabia jako aktywny artysta estradowy. 

Za każdy występ na scenie Krzysztof Cugowski pobiera około 50 tysięcy złotych, a w ciągu pierwszego kwartału odbył ich aż 17.

Popularne wiadomości teraz

"Przypadkowo zobaczyłem notatkę w kieszeni mojej żony. Po jej przeczytaniu odłożyłem ją z powrotem i rozpłakałem się"

"Kiedy zaszłam w ciążę, mój mąż nie chciał nic słyszeć o dziecku. Teraz mieszkam z dzieckiem u rodziców i chodzę do niego"

"Chcę iść do mojej kochanki, ale jeśli zostawię żonę, zostanę z niczym"

"Czasami życie jest niesprawiedliwe dla ludzi: mój były prowadzi wspaniałe życie, nie płaci alimentów, a ja z trudem wiążę koniec z końcem"

To oznacza, że tylko w tym okresie zarobił ponad 280 tysięcy złotych miesięcznie, co dla wielu osób jest kwotą niemożliwą do osiągnięcia.

Krzysztof Cugowski jednak nie zamierza się wycofywać z branży muzycznej i cały czas cieszy się popularnością wśród fanów. Jak sam przyznaje, nie byłby w stanie przeżyć tylko z emerytury, więc będzie śpiewał do końca swoich dni. 

W ciągu najbliższych miesięcy zamierza jeszcze kilkanaście razy wystąpić ze swoim największym hitem "Takie tango", co przyniesie mu dodatkowe przychody w wysokości 660 tysięcy złotych.

Nie dałbym rady przeżyć z tego, co ZUS jest mi łaskaw zapłacić, więc będę musiał śpiewać do śmierci jak Mieczysław Fogg - stwierdził Krzysztof Cugowski.

Mimo że Krzysztof Cugowski musi dzielić swoje zarobki z resztą zespołu, wciąż pozostaje to kwota, o której wielu ludzi może tylko pomarzyć. Czy w takiej sytuacji artysta ma prawo narzekać na niską emeryturę? To zależy od perspektywy — na pewno jednak Krzysztof Cugowski doskonale wie, jak skutecznie dbać o swoje finanse i nie musi martwić się o swoją przyszłość.

Pisaliśmy również o: Łzy i emocje u Cichopek i Hakiela! Jakie tajemnice wyszły na jaw podczas ich rozmowy

Może zainteresuje Cię to: Sensacyjna wiadomość o Dawidzie Kubackim! Fanów zaskoczył długo oczekiwany przełom

Przypominamy o: Natalia Kukulska w końcu pokazała swoją 6-letnią Laurę. Czy jest podobna do znanej mamy? "Świetne dziewczyny"