Kłopoty prawne Antoniego K. - zarzuty o zaleganie z alimentami na syna w wysokości tysięcy złotych.

Na początku 2023 roku warszawska prokuratura zapowiedziała wszczęcie sprawy sądowej przeciwko aktorowi Antoniemu K. za niepłacenie alimentów na syna. Według doniesień, niezapłacone alimenty mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Warto zaznaczyć, że wielokrotne uchylanie się od płacenia alimentów na dziecko może skutkować karą grzywny, a nawet pozbawienia wolności do dwóch lat. Aktor zaprzecza stawianym mu zarzutom.

"Antoniemu K. został przedstawiony zarzut, że w okresie od czerwca 2022 r. do 27 stycznia 2023 r. uchylał się od wykonywania ciążącego na nim obowiązku alimentacyjnego na rzecz małoletniego syna oraz żony, gdzie łączna wysokość powstałych zaległości stanowi równowartość co najmniej trzech świadczeń miesięcznych" - przekazała PAP  rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Sprawę o alimenty wytoczyła Joanna Opozda, była żona K.. Ich rozstanie w 2022 roku było głośnym skandalem, szeroko relacjonowanym przez portale plotkarskie.

Popularne wiadomości teraz

Maciej Kurzajewski zaskakuje Kasię Cichopek luksusami. Chyba nieźle się rozrzutkował. Ten gadżet wzbudza sensację

Pożegnanie pełne emocji. Kowalczyk wypowiada słowa, które zostaną zapamiętane na zawsze. "Nie zawiodę go"

Hanna Lis napisała bardzo niespodziewane słowa o Kindze Rusin. Uchyliła rąbka tajemnicy

Marcin Hakiel i Dominika już wzięli ślub? Sekret pary wyszedł na jaw

"Czynności z udziałem podejrzanego odbyły się 11 maja 2023 roku. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, jak również złożył obszerne wyjaśnienia w sprawie. Postępowanie przygotowawcze jest kontynuowane" - dodała rzeczniczka.

Aktorka i matka małego Vincenta miała krótką i dosadną odpowiedź: "Sąd zarządził alimenty na dziecko, a nie ja. Zbadał twoje zarobki i ustalił odpowiednią kwotę. Gdybyś był porządnym człowiekiem i płacił alimenty w terminie, komornik nie zająłby twojego konta. Ile razy próbowałem z tobą rozmawiać? Nie masz pojęcia o prawdziwym życiu, prawdziwe życie to nie jedna wielka impreza".

K. jest stałym bywalcem warszawskiej prokuratury. W lutym, w swoje 34. urodziny, został zatrzymany przez policję za jazdę pod wpływem alkoholu.

"Po tym, jak komornik zabezpieczył pięciocyfrową kwotę proponowanych przez stronę Asi alimentów, mam zablokowane wszystkie konta, więc o finanse matka mojego syna nie powinna się obawiać, tym bardziej, że z tego, co widzę, całkiem nieźle sobie radzi z reklamowaniem wszystkiego na swoim Instagramie, no ale wiadomo, jak to jest" – mówił aktor na filmie opublikowanym w lipcu 2022 roku na swoim Instagramie.

Kłopoty prawne aktora na tym się nie kończą. Krążą plotki, że przed ich rozwodem zdradzał Opozdę z młodszą modelką, dolewając oliwy do ognia w toczącej się sprawie o alimenty. Czy to będzie kolejny skandal w życiu Antoniego K.?

Mimo burzliwego rozstania, Antoni K. i Joanna Opozda za priorytet stawiają dobro swojego syna Vincenta. W wywiadzie dla jednego z magazynów aktor zapewnia, że jest gotowy do rozmów i kompromisów, aby zapewnić ich dziecku jak najlepsze wychowanie. Czy uda im się znaleźć wspólny język w kwestii alimentów i ustaleń dotyczących odwiedzin dziecka? Czas pokaże.

Pisaliśmy również o: Marcin Miller odwołuje swoje słowa o chorobie i żartuje z internautów. Сo na to jego fani

Może zainteresuje Cię to: Maciej Dowbor kontra Joanna Koroniewska. O co tak naprawdę toczy się ich spór? Sekrety show-biznesu wychodzą na jaw

Przypominamy o: Basia Kurdej-Szatan pokazuje swoje luksusowe "kąciki" w domu. Сo jest jej ulubionym miejscem