"Z wielkim smutkiem zamieszczam tę wiadomość na stronie książki mojego ojca" - napisała Dinneen Coster. "Nicolas Coster zmarł dziś wieczorem w szpitalu na Florydzie. Proszę, zapamiętajcie go jako wielkiego artystę. Był aktorem aktora! Zawsze będę się nim inspirował i wiem, jakie mam szczęście, że mam tak wspaniałego ojca!!! Spoczywaj w pokoju".

W oświadczeniu dla CNN agentka Costera, Chrystal Ayers, powiedziała, że zmarł on w wyniku powikłań po długotrwałej walce z rakiem.

Aktor-weteran z ponad 100 rolami filmowymi i telewizyjnymi, kariera filmowa, telewizyjna i teatralna Costera obejmuje dziesięciolecia. Wśród wielu innych tytułów, Coster pracował intensywnie nad różnymi długoletnimi operami mydlanymi.

Coster był najbardziej znany z roli Roberta Delaneya w serialu telewizyjnym NBC "Somerset", dołączając do obsady w 1970 roku i kontynuując portretowanie Delaneya w "Another World" do 1980 roku. Pojawił się w ponad 250 odcinkach serialu, a później powrócił w 1989 roku z okazji 25. rocznicy.

Wcielił się również w rolę Lionela Lockridge'a w serialu "Santa Barbara", który śledził społeczność zamożnych rodzin w zamożnym kalifornijskim mieście. Coster pojawił się w prawie 600 odcinkach w latach 1984-1993.

W trakcie swojej kariery Coster pojawił się w innych znanych telenowelach, takich jak "As the World Turns" jako Eduardo Grimaldi, jako gangster-informator Anthony Makana w "One Life to Live" i porywacz Steve Andrews w "All My Children". Jego pierwsza rola w serialu mydlanym miała miejsce w latach 60-tych, kiedy zagrał profesora Paula Brittona w "The Secret Storm".

Pochodzący z Londynu aktor wychował się w Kalifornii i powrócił do Anglii, aby studiować aktorstwo w Royal Academy of the Dramatic Art, a później studiował aktorstwo u słynnego nauczyciela aktorstwa i reżysera teatralnego Lee Strasberga w Nowym Jorku, zgodnie z biografią.

Wczesne osiągnięcia aktorskie Costera z lat sześćdziesiątych obejmują role w różnych programach telewizyjnych, takich jak "Nasz prywatny świat" i "Zielony Szerszeń", po pojawieniu się w wielu nieakredytowanych filmach fabularnych w latach pięćdziesiątych.

W 1976 roku zagrał u boku Roberta Redforda i Dustina Hoffmana jako Markham we "Wszystkich ludziach prezydenta", kultowej kinowej opowieści o tym, jak reporterzy "Washington Post" Bob Woodward i Carl Bernstein odkryli kluczowe szczegóły związane ze skandalem Watergate, który doprowadził do rezygnacji byłego prezydenta Richarda Nixona.

Coster zagrał także pułkownika Huffa w filmie "MacArthur" u boku Gregory'ego Pecka, biografii generała Douglasa MacArthura z czasów II wojny światowej z 1977 roku, a także pojawił się w dramacie dziennikarskim "Reds" z 1981 roku u boku Warrena Beatty'ego.

Pisaliśmy również o: Kontrowersyjna wypowiedź Katarzyny Dowbor na temat Edwarda Miszczaka. Czy ich sprawę rozstrzygnie sąd

Może zainteresuje Cię to: Kamil Sipowicz i jego młodsza o 30 lat żona Sylwia Sipowicz się rozwiedli. 30-latka ujawnia. "Wzięłam na swoje barki zbyt wiele"

Przypominamy o: Joanna Koroniewska komentuje zwolnienie Katarzyny Dowbor z Polsatu. "Telewizja jest ważna, ale"