Jej głos i talent zapisały się na stałe w historii kultury naszego kraju, a po jej odejściu wiele osób wciąż wspomina jej twórczość z sentymentem. Jednak jedno wywołuje dyskusje i kontrowersje - pomnik artystki na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Pomnik Ewy Demarczyk, umieszczony na końcu Alei Zasłużonych na cmentarzu, od lat przyciąga wzrok odwiedzających i fanów. Jego nietuzinkowy wygląd oraz charakterystyczny styl wzbudzają skrajne opinie. Paweł Rynkiewicz, partner zmarłej artystki, publicznie wyraził swoje zdanie o tym nagrobku, określając go mianem "pastylki". Jego wpis na Facebooku był pełen emocji i niezadowolenia z wyglądu monumentu.

Rynkiewicz nie ukrywał, że nie podziela decyzji o takiej formie upamiętnienia Ewy Demarczyk. Zarówno sam styl nagrobka, jak i sposób jego powstania, budzą w nim zaniepokojenie. Jego dezaprobatę podkreślał w mediach, wyrażając żal, że nie miał wpływu na tę decyzję.

Jednym z aspektów, który wzbudza dodatkowe pytania i kontrowersje, jest fakt, że za powstaniem pomnika stoi siostra zmarłej artystki. Choć relacja między nimi nie była najlepsza, to to właśnie ona zdecydowała o formie i wyglądzie pomnika. Ta decyzja wywołała oburzenie nie tylko partnera, ale także fanów Demarczyk, którzy nie kryją swojego niezadowolenia w mediach społecznościowych.

Wielu uważa, że wybrany styl pomnika nie oddaje ducha twórczości Ewy Demarczyk, która była znana z głębokich tekstów i emocjonalnych interpretacji. Wielbiciele artystki wyrażają zdanie, że monument nie oddaje jej prawdziwego dziedzictwa muzycznego i artystycznego.

Popularne wiadomości teraz

Dramatyczne weści. Choroba Anny Lewandowskiej wstrząsnęła opinią publiczną

Maryla Rodowicz przeszła operację. Co się stało z gwiazdą

Odszedł znany aktor. Smutna informacja od jego żony. "Z wielkim bólem zawiadamiam"

Zenek Martyniuk dzieli się wspaniałą nowiną. Cała Polska w zachwycie

Nie ulega wątpliwości, że pomnik Ewy Demarczyk będzie wciąż tematem dyskusji i spekulacji. Kontrowersje wokół jego wyglądu, powstania i znaczenia w kontekście dziedzictwa artystki wzbudzają silne emocje wśród fanów i osób związanych z jej życiem. Bez względu na to, jakie zdanie przyjmuje się w tej sprawie, pewne jest, że Ewa Demarczyk pozostanie na zawsze w sercach Polaków jako niezwykła artystka i twórczyni, której znaczenie nie sposób przecenić.

Pisaliśmy również o: Hubert Urbański odsłania zarobki. Są to wyjątkowe stawki. "Mam to szczęście"

Może zainteresuje Cię to: Nowy rozdział dla Marcina Hakiela. Wymowne zdjęcie po zakończeniu związku. "Życie jest piękne"

Przypominamy o: Martyna Wojciechowska o zakończonym małżeństwie z Kossakowskim. "Małżeństwo mi nie wyszło"