Jednym z takich dylematów jest kwestia, czy samotna matka, która nie utrzymuje obecnie żadnego związku, może pełnić rolę chrzestnej.

Ta zagadnienie budzi wiele emocji i kontrowersji wśród wierzących. Na popularnej aplikacji TikTok pojawiło się nagranie, które rozwiewa wątpliwości.

Ksiądz Piotr Jarosiewicz, obecny na TikToku z ponad 285 tysiącami obserwujących, stał się znany ze swojej aktywności i otwartości na rozmowę na tematy związane z wiarą i kapłaństwem.

Z wielkim zaangażowaniem odpowiadał na pytania internautów, starając się dostarczyć im rzetelnych odpowiedzi. Jego sposób komunikacji zdobył uznanie użytkowników platformy.

Jedno z pytań, które trafiło do księdza Jarosiewicza, dotyczyło możliwości bycia chrzestną przez samotną matkę.

Popularne wiadomości teraz

Nieustający szacunek. W jakim stanie obecnie jest miejsce spoczynku Barbary Borys-Damięckiej

Tajemnicze mieszkanie Kingi Dudy. Co wiadomo o jej luksusowym apartamencie

Cała Polska pogrążona jest w żałobie. Nie żyje aktor z "Klanu", "Złotopolskich" i "M jak miłość"

Cała Polska jest w żałobie. Nie żyje znany aktor z "Barw szczęścia" i "Na Wspólnej"

Kobieta opowiedziała o swojej sytuacji, będąc samotnie wychowującą dwie córki i nie będąc w związku przez siedem lat. Odpowiedź księdza była krótka, ale wyjaśniająca. W krótkim nagraniu, duchowny wyjawił oficjalne stanowisko Kościoła w tej kwestii.

Duchowny potwierdził, że samotna matka może pełnić rolę chrzestnej, pod warunkiem, że prowadzi życie zgodne z naukami Kościoła.

Ksiądz Jarosiewicz zaznaczył, że jeśli osoba taka wierzy, praktykuje wiarę, nie prowadzi życia konkubinatu i nie mieszka z nikim, to zgodnie z oficjalnym stanowiskiem Kościoła może być chrzestną.

Reakcje na tę odpowiedź były liczne i zróżnicowane. Wielu internautów podziękowało księdzu za wyjaśnienie, a także wyraziło swoje zadowolenie z klarowności wypowiedzi. Niektórzy jednak przypomnieli, że różne księży mogą mieć różne podejścia w tej kwestii, co potwierdzają ich osobiste doświadczenia. Otworzyła się również debata na temat tego, czy stanowisko Kościoła jest spójne w różnych parafiach.

Zagadnienie bycia chrzestną jako samotna matka to jedno z wielu, które w dzisiejszych czasach budzi dyskusję w Kościele. Wielu wierzących zastanawia się, jak znaleźć równowagę między własnym życiem a wytycznymi religijnymi.

Duchowny Piotr Jarosiewicz swoją odpowiedzią na TikToku przyczynił się do zwiększenia świadomości na ten temat i pobudził do refleksji na temat tego, jak współczesne społeczeństwo i wiara są ze sobą splecione.

https://www.tiktok.com/@ks.piotrjarosiewicz/video/7269835995552517408

Pisaliśmy również o: Anna Potaczek z "W11 - Wydział śledczy" zaskakuje. Drastyczna przemiana wyglądu

Może zainteresuje Cię to: Urodzinowy podarunek dla Roberta Lewandowskiego. Liczby nie kłamią o wielkości upominku

Przypominamy o: Aleksander Kwaśniewski przeszedł operację. Fatalne wieści dotyczące byłego prezydenta