Zasłużona postać dla muzyki i kultury PRL-u, która zdobyła serca publiczności swoim wyjątkowym talentem, opuściła nas w wieku 78 lat. Jej wyjątkowy wkład w polską scenę muzyczną na zawsze zostanie w naszej pamięci.

Informację o odejściu Ireny Woźniackiej potwierdził jej bliski mąż, Roman Froń. To on przekazał przykre wieści o odejściu artystki, która nie tylko dostarczała nam pięknych melodii, ale także wnosząc unikalny klimat do Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu, stając się tam prawdziwą ikoną.

Ostatnie miesiące życia artystki były pełne walki z poważnymi problemami zdrowotnymi, zwłaszcza sepsą, która była wyzwaniem dla jej siły i wytrwałości. Niestety, walka z chorobą zakończyła się tragicznie.

Irena Woźniacka to postać, która swoją muzyczną karierę zaczęła jako wokalistka jazzowa w 1965 roku.

Popularne wiadomości teraz

„Mój mąż poszedł na ryby z przyjacielem, a potem spotkałam tego "przyjaciela" w supermarkecie: zaniemówiłam”

„Babciu, czy dostaniemy pierogi: Nie, one są dla Andrzeja, dla was już zrobiłam kanapki z margaryną”

Pewien facet znalazł zniszczony portfel. Nie miał pojęcia, do czego może on prowadzić: „ Czekałam na ciebie całe życie”

Żona zdała sobie sprawę ze wszystkiego, gdy przekroczyła próg domu i odkryła, że brakuje jej futra: „Maciej, jak mogłeś”

Jej talent i charyzma szybko ją wyróżniły, a już w 1968 roku pojawiła się na Studenckim Festiwalu Jazzowym "Jazz nad Odrą". Jej obecność w świecie muzyki jazzowej nie pozostała niezauważona.

Artystka przechodziła przez różne etapy swojej kariery, związane z różnymi zespołami i gatunkami muzycznymi. Współpracowała m.in. z zespołem Andrzeja Mazurkiewicza, a także znalazła się obok takich sław jak Anna Jantar czy Czerwono-Czarni.

Jednak to na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu Irena Woźniacka osiągnęła prawdziwe triumfy. Jej niezapomniane występy przyniosły jej Srebrny Pierścień w 1972 roku, a następnie trzy Złote Pierścienie w 1974, 1977 i 1984 roku. To właśnie tam artystka mogła prezentować swój niezwykły talent i nawiązywać wyjątkowe relacje z publicznością.

Nie sposób zapomnieć o dwóch wydanych przez nią albumach, "Dżinsowy świat" i "Miss Polonia", które utwierdziły ją w roli wyjątkowej wokalistki i twórczyni. Jej utwory pozostaną w naszej pamięci na zawsze, oddając hołd pięknemu i niepowtarzalnemu głosowi, który kształtował polską muzykę.

Choć Irena Woźniacka odeszła, jej dziedzictwo muzyczne pozostanie żywe w sercach fanów. Jej wyjątkowy wkład w rozwój polskiej muzyki zostanie zapamiętany na zawsze. Ostatnie pożegnanie z nią odbędzie się na uroczystości pogrzebowej w Starych Babicach koło Warszawy, gdzie wielbiciele i przyjaciele będą mogli oddać jej hołd i wspólnie uczcić jej życie i twórczość.

Pisaliśmy również o: Anna Potaczek z "W11 - Wydział śledczy" zaskakuje. Drastyczna przemiana wyglądu

Może zainteresuje Cię to: Urodzinowy podarunek dla Roberta Lewandowskiego. Liczby nie kłamią o wielkości upominku

Przypominamy o: Aleksander Kwaśniewski przeszedł operację. Fatalne wieści dotyczące byłego prezydenta