Choć jego głos i muzyka zdobyły serca fanów na przestrzeni lat, życie osobiste i kariera Jerzego Połomskiego skrywały wiele tajemnic.

Oto kilka z nich, które budziły ciekawość i spekulacje opinię społeczną.

Jerzy Połomski nie zawsze występował pod swoim nazwiskiem. Początkowo nazywał się Jerzy Pająk, ale zdecydował się przyjąć pseudonim sceniczny, który brzmiał bardziej dostojnie i światowo.

Zmiana ta była także związana z jego karierą estradową, gdy studiował na wydziale estradowym w warszawskiej PWST. To tam, pod wpływem wykładowcy Ludwika Sempolińskiego, postanowił zmienić nazwisko. Pseudonim Jerzego Połomskiego ma swoją ciekawą genezę.

Aktor znalazł go w czasopiśmie, gdzie przeczytał historię ucznia, który błędnie użył określenia "Uniwersał połomski" zamiast "Uniwersał połaniecki". Ten błąd tak go zainteresował, że postanowił go przyjąć jako swoje nowe nazwisko.

Popularne wiadomości teraz

"Nie mogę jeść tylko 2 razy dziennie tylko dlatego, że ty tak chcesz": krzyknęła moja synowa, gdy usłyszała naszą podstawową rodzinną zasadę

"Skąd masz takie drogie ubrania, mój kochanek mi je dał": krzyknął mężczyzna, gdy znalazł ubrania, które ukrywała jego żona

Żaden z gości na weselu nie miał pojęcia, że para młoda ledwo się zna, ale Anna nie spodziewała się, że będzie to znak od losu

"Płacić czesne, kupować rzeczy, mieć ślub, ale gdzie jest wdzięczność". Anna po raz pierwszy w życiu pomyślała o sobie i stała się samolubną matką

Wokalista zawsze słynął z wyjątkowo bujnej fryzury, która wzbudzała ciekawość i komentarze. Okazywało się, że Jerzy Połomski nosił perukę, ale przez wiele lat nie było to publicznie potwierdzone.

Aktor zdradził ten sekret po blisko 60 latach na scenie. Przyznał, że używał peruki, aby pasować do swojej roli amanta i że nie robił z tego tajemnicy. Jego bujne włosy były częścią jego wizerunku, który pomagał mu w występach estradowych.

Wiele spekulacji krążyło wokół prywatnego życia i orientacji seksualnej Jerzego Połomskiego. Sam artysta nigdy nie odniósł się publicznie do tych spekulacji i zachował w tej kwestii skrytość.

Ludzie mówili: „Ma perukę na głowie - co to jest za artysta?", a ja musiałem się trochę ratować. Bez peruki nie wychodziło mi jako amantowi, a głos miałem właśnie jak amant. Nie robiło mi to żadnej różnicy, nie robiłem z tego sprawy, nigdy w sumie o tym nie mówiłem, teraz robię to po raz pierwszy.

W przeszłości pojawiły się plotki o jego rzekomych związkach, w tym romantycznym związku ze znaną spikerką Edytą Wojtczak. Jednak Połomski podkreślał, że między nimi istniała głęboka przyjaźń, która trwała przez wiele lat. Choć nie odniósł się publicznie do swojej orientacji seksualnej, pozostawił to jako swoją prywatną tajemnicę.

Jerzy Połomski odszedł 14 listopada 2022 roku w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Choć tajemnice jego życia towarzyszyły mu przez lata, jego muzyka i twórczość na zawsze pozostaną w sercach jego fanów.

Pisaliśmy również o: Katarzyna Dowbor otwarcie o swoim zwolnieniu z programu "Nasz nowy dom" i relacjach z Miszczakiem. "Każde zwolnienia są bolesne"

Może zainteresuje Cię to: Co słychać u Alutki z kultowej "Rodziny Zastępczej"? Joanna Trzepiecińska robi furorę swoim wyglądem

Przypominamy o: Agnieszka Chylińska i jej menadżerka. Odkrywamy prawdę o ich relacji. "Dmuchnęła w moje skrzydła"