Choć gwiazda przeszła do historii polskiego kina, jej mogiła na Starym Cmentarzu w Łodzi nie przyciąga już takiej uwagi, jak za życia. Dzięki swojej urodzie i talentowi, Barbara Połomska była nazywana polską odpowiedzią na Brigitte Bardot, ale jej życie i kariera pełne są tajemnic i fascynujących faktów.

Barbara Połomska urodziła się w 1934 roku w Bydgoszczy, a już po wojnie rozpoczęła naukę w krakowskiej szkole teatralnej. Po ukończeniu nauki osiedliła się w Łodzi, gdzie rozpoczęła swoją błyskotliwą karierę aktorską, zdobywając serca widzów w latach 50.

Aktorka była pierwszą Polką, która po wojnie zagrała w dwóch zagranicznych produkcjach - "Zadzwońcie do mojej żony" i "Pogrzeb swojej matki" (czesko-jugosłowiańskim).

Jej urok, talent i uśmiech podbiły serca nie tylko widzów, ale także reżyserów i producentów filmowych. Chociaż wielokrotnie proponowano jej pozostanie za granicą i kontynuowanie międzynarodowej kariery, zawsze wracała do Polski, gdzie zdobyła największą sławę. Wielokrotnie grała główne role w filmach takich jak "Eroica", "Zezowate szczęście", "Inspekcja pana Anatola", i "Ósmy dzień tygodnia".

Niezapomniane kreacje Barbary Połomskiej przypadły widzom do gustu także na scenie teatralnej. Aktorka była związana z Teatrem Powszechnym w Łodzi przez 64 lata, gdzie zyskała status legendy i ikony.

Popularne wiadomości teraz

Kiedy mąż dowiedział się, że moja matka zastawiła mi swoje mieszkanie, powiedział mi, coś, czego nie mogę zrozumieć

W szpitalu położniczym wszyscy patrzyliśmy z góry na Annę i jej dziecko. Ale 15 lat później, kiedy się spotkałyśmy, poczułam się nieswojo

Córka wyszła za mąż i dopiero wtedy przyprowadziła swojego męża do wioski, aby spotkał się z jej matką

Adam przywiózł ze wsi swoją starą matkę. Teraz miała zamieszkać z nimi. Oburzenie jego żony nie znało granic

Jej życie osobiste również było pełne tajemnic i fascynujących faktów. Barbara Połomska była trzykrotnie zamężna. Jej pierwszym mężem był znany operator filmowy Bogusław Lambach, a drugim inżynier Wiesław, który odszedł od niej w 2015 roku. Aktorka przeszła przez wiele etapów swojego życia, ale zawsze zachwycała swoim wdziękiem i charyzmą.

Mimo że Barbara Połomska odeszła w wieku 87 lat, jej śmierć była ogromną stratą dla polskiego kina i teatru. Ostatni raz widzowie mogli podziwiać jej talent w filmach takich jak "Brancz" Juliusza Machulskiego i "Wytwórnia piosenek". Jej odejście pozostawiło w naszych sercach niezatarte wspomnienia o legendzie polskiego kina.

Ceremonia pogrzebowa Barbary Połomskiej była bardzo skromna, a na jej grobie znalazło się jedynie kilka zniczy i małych roślin w doniczkach. To smutne, że niewielu ludzi odwiedza mogiłę tej wybitnej aktorki, a jej pamięć powoli zanika wśród młodszych pokoleń. Jednak warto przypominać sobie o tej wyjątkowej artystce i jej wkładzie w polską kulturę filmową i teatralną. Jej talent i piękno pozostaną niezapomniane przez tych, którzy mieli okazję cieszyć się jej występami na ekranie i scenie.