Niestety, w ostatnim czasie Telewizja Polska musiała zmierzyć się z tragiczną stratą. Pożegnaliśmy już dwie telewizyjne legendy, a teraz nadeszła kolejna smutna wiadomość.

W tym artykule skupimy się na osobie, która na zawsze pozostawiła swoje piętno w świecie telewizji - Marku Antonowiczu.

TVP, jako narodowa telewizja publiczna, jest miejscem, gdzie pracują ludzie oddani swojej pracy i pasji. W ostatnich miesiącach musiała jednak pożegnać się z trzema cenionymi pracownikami, którzy przez lata tworzyli historię tej stacji.

Wcześniej mieliśmy żałobę po Tadeuszu Olszańskim, znanym reportażystce sportowym, i Stefanie Mroczkowskim, twórcy kultowych programów z przeszłości. Teraz przyszedł czas, aby wspomnieć Marka Antonowicza.

Marek Antonowicz to postać związana z poznańskim oddziałem TVP, ale jego wpływ i znaczenie dla świata telewizji były odczuwalne na szerszą skalę. Urodził się w Kaliszu i wykształcenie zdobył w Zaocznym Wyższym Studium Realizacji Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi. Jego kariera zawodowa była niezwykle bogata i różnorodna.

Popularne wiadomości teraz

Kiedy mąż dowiedział się, że moja matka zastawiła mi swoje mieszkanie, powiedział mi, coś, czego nie mogę zrozumieć

W szpitalu położniczym wszyscy patrzyliśmy z góry na Annę i jej dziecko. Ale 15 lat później, kiedy się spotkałyśmy, poczułam się nieswojo

Żona miała zostać wypisana ze szpitala, ale wciąż jej nie było, więc mąż postanowił sam udać się na oddział. Gdy się zbliżał, usłyszał hałas

Córka wyszła za mąż i dopiero wtedy przyprowadziła swojego męża do wioski, aby spotkał się z jej matką

Wieloletnia praca Marka Antonowicza obejmowała realizację wielu ważnych wydarzeń telewizyjnych, takich jak koncerty wielokamerowe, spektakle artystyczne, wydarzenia sportowe i teatralne. Był także uznanym operatorem filmowym, a na swoim koncie miał wiele programów telewizyjnych, które weszły do historii. Jego wkład w rozwój telewizji nie można przecenić.

W długoletniej pracy w Telewizji Poznań realizował wielkie wydarzenia telewizyjne: koncerty wielokamerowe, widowiska artystyczne, sportowe czy teatralne. Był także operatorem filmowym – ma na swoim koncie wiele programów telewizyjnych - wymówił łamiącym głosem prezenter w specjalnym, pożegnalnym materiale na antenie TVP Poznań.

Marka Antonowicza nie tylko ceniono za jego profesjonalizm, ale także za otwartość, chęć pomocy i gotowość do dzielenia się swoim doświadczeniem. Był mentorem i przyjacielem dla wielu młodszych dziennikarzy i operatorów w TVP. Jego cierpliwość i umiejętność udzielania rad sprawiły, że pozostawili oni wzruszone wspomnienia.

Marek dla wielu z nas był nie tylko kolegą, ale też mistrzem i nauczycielem - czytamy  w materiale TVP opublikowanym po jego śmierci.

To świadczy o tym, jak głęboki wpływ miał na ludzi, którzy mieli przyjemność pracować obok niego.

4 października 2023 roku pożegnaliśmy Marka Antonowicza, który został pochowany na poznańskim cmentarzu przy ul. Jasnej Roli. To smutna chwila nie tylko dla jego rodziny i przyjaciół, ale także dla całego świata telewizji.

Jego dziedzictwo pozostanie jednak żywe, a jego wkład w rozwój telewizji będzie pamiętany na zawsze. Marek Antonowicz odejdzie, ale pozostawi po sobie wiele pięknych wspomnień i inspiracji dla przyszłych pokoleń twórców telewizji.

Pisaliśmy również o: Długo oczekiwane wieści od сiężarnej Małgorzaty Tomaszewskiej z TVP. Jest powód do radości

Może zainteresuje Cię to: Aleksander Kwaśniewski jest w ciężkim stanie. Coraz trudniej jest mu się poruszać

Przypominamy o: Justyna Steczkowska żegna swoją mamę: "Robiłam te wszystkie rzeczy, które robią pielęgniarze"