Justyna Steczkowska, znana polska piosenkarka, musiała stawić czoła jednemu z najtrudniejszych wyzwań w swoim życiu - opiece nad swoją ukochaną matką w czasie jej ostatnich dni. To była podróż pełna miłości, poświęcenia i nauk, które na zawsze zmieniły życie artystki.

W listopadzie 2020 roku Justyna Steczkowska pochowała swoją matkę, a jej relacja z rodzicem była jedną z najważniejszych w jej życiu. Piosenkarka podzieliła się teraz historią, jak wyglądały te trudne chwile, kiedy oddanie i opieka nad matką stały się priorytetem.

Justyna Steczkowska, artystka ceniąca harmonię rodzinną, zawsze kładła duży nacisk na wartości rodzinne, które przekazała jej matka.

W ostatnich latach życia matki musiała ona stawić czoła ciężkiej chorobie, ale dzięki swojej oddanej córce, mogła spędzić te trudne chwile w domowym otoczeniu, otoczona miłością rodziny.

Artystka podjęła trudną decyzję, aby jej matka spędziła jesień życia w jej własnym domu, gdzie Justyna była jej niezawodną opiekunką. Wieloletnia artystka oddała się temu zadaniu z pełnym oddaniem i troską, dbając o każdy aspekt codziennego życia swojej matki.

Popularne wiadomości teraz

"Zarządzałem w naszej rodzinie. Myślałem, że trzymam wszystko pod kontrolą. Teraz moje ręce są związane"

„Synowe się postarały. No cóż, postanowiłam odpłacić im tym samym. Na Dzień Matki podarowałam im obu użyteczny prezent – miskę”

„Jesteś tu nikim. Boję się, wpuszczać cię na próg, nie wiem, co robiłaś przez te 15 lat we Włoszech": trudno uwierzyć, że tak mówi moja matka"

"Mąż zapragnął łatwych pieniędzy i proponuje mi, żebym została matką za pieniądze. Za bardzo duże pieniądze"

To było dla niej najważniejsze, i choć były to trudne dni, nie wyobrażała sobie innego rozwiązania.

Trzy ostatnie lata, które spędziły razem, były dla Justyny Steczkowskiej cenną lekcją. W tym czasie nauczyła się bezwarunkowej miłości, pokory i cierpliwości. Opieka nad matką, która nie mogła się ruszać z powodu skomplikowanych problemów zdrowotnych, stała się cezurą w życiu artystki.

Te trzy ostatnie wspólnie spędzone lata, kiedy mogłam z nią być do samego końca, były piękną lekcją bezwarunkowej miłości, pokory i cierpliwości. Mama była osobą, która się już sama nie ruszała, a ja się nią opiekowałam, mając do pomocy tylko naszą cudowną Hanię - wyznała jurorka "The Voice of Poland" w rozmowie z O2.

Justyna Steczkowska przyznała, że nie wstydzi się pełnienia roli pielęgniarki przy swojej matce. To była jej odpowiedź na wyzwania, jakie postawiło przed nią życie. Walka o zdrowie matki była dla niej nie tylko obowiązkiem, ale także powodem do dumy i podziwu. To także dowód na ogromną miłość i oddanie córki swojej matce.

Robiłam więc te wszystkie rzeczy, które robią pielęgniarze przy chorych ludziach. Nie wstydzę się tego, jestem z tego dumna, że to była moja mama - zadeklarowała Justyna Steczkowska. 

Jej historia pokazuje, że opieka nad schorowanym rodzicem to wielki obowiązek, który wymaga poświęcenia i oddania.

Dlaczego Justyna Steczkowska nie zdecydowała się na przekazanie matki do domu spokojnej starości, gdzie zapewniona jest profesjonalna opieka? Okazuje się, że miała swoje ważne powody. Wierzyła, że nie ma niczego cenniejszego niż kochający dom, a przekazanie matki pod opiekę obcych, choć profesjonalnych, nie byłoby dla niej najlepszym rozwiązaniem.

Nie wyobrażałam sobie, że zawożę ją do jakiegoś miejsca (...), gdzie takie osoby są nawet 24 godziny na dobę pod opieką lekarską, to myślę, że kochającego domu nic ci nie zastąpi. Podjęłam taką decyzję, że mama zostanie z nami do końca i do końca będzie się czuła bezpiecznie i kochana. I tak zresztą było. To było najlepsze, co mogłam dla niej zrobić i to zrobiłam - podsumowała Justyna Steczkowska, której oddanie matce rzeczywiście należy docenić.

Historia Justyny Steczkowskiej jest inspiracją i dowodem na to, że prawdziwa miłość i oddanie nie mają granic. Jej poświęcenie wobec matki to wzór dla wszystkich, którzy stają w obliczu trudności związanych z opieką nad swoimi bliskimi. życzymy jej siły w trudnych chwilach i nadziei, że piękna relacja z jej matką będzie nadal ją inspirować.

Pisaliśmy również o: Długo oczekiwane wieści od сiężarnej Małgorzaty Tomaszewskiej z TVP. Jest powód do radości

Może zainteresuje Cię to: Aleksander Kwaśniewski jest w ciężkim stanie. Coraz trudniej jest mu się poruszać

Przypominamy o: Anna Przybylska odeszła po wyczerpującej walce z chorobą. "Brała silne leki przeciwbólowe"