Artystka, która osiągnęła wiele w teatrze, filmie i telewizji, zmarła w wieku 81 lat, tuż przed świętem zmarłych.

Największą rozpoznawalność w mediach zdobyła dzięki roli babci Zazuliny w kultowym serialu "Święta wojna". Jednak jej kariera obejmowała znacznie więcej niż ta jedna rola. Małgorzata Kozłowska zagrała także w innych popularnych produkcjach telewizyjnych, takich jak "Majka" czy "Modrzejewska".

Pojawiła się także w filmie Patryka Vegi "Botoks" oraz w produkcjach międzynarodowych, takich jak "Czy tu jest panna na wydaniu" i "Triumf ducha", gdzie dzieliła ekran z Willeme Dafoe. To tylko część jej bogatego dorobku artystycznego.

Śmierć Małgorzaty Kozłowskiej była ogromną stratą dla polskiego świata teatru i rozrywki. Teatr Polski w Bielsku-Białej, z którym aktorka była silnie związana przez większość swojej kariery, nazwał ją "aktorką wybitną" i podkreślił jej oddanie i pasję w całym jej zawodowym życiu.

Współpraca z teatrem trwała od końca lat 60. do schyłku XX wieku.

Popularne wiadomości teraz

Polska pogrążona w żałobie. Nie żyje gwiazdor "M jak miłość" i "Ojca Mateusza"

Polski show-biznes w żałobie. Gabriel Seweryn z "Królowych życia" nie żyje

Córka wyszła za mąż i dopiero wtedy przyprowadziła swojego męża do wioski, aby spotkał się z jej matką

Adam przywiózł ze wsi swoją starą matkę. Teraz miała zamieszkać z nimi. Oburzenie jego żony nie znało granic

Pogrzeb Małgorzaty Kozłowskiej odbył się 30 października, gdzie liczni żałobnicy, w tym rodzina, współpracownicy z teatru i inni aktorzy, po mszy pożegnalnej udali się na pobliską nekropolię. Aktorka została pochowana na cmentarzu przy ul. Żywieckiej w Bielsku-Białej.

Zbliżające się Święto Wszystkich Świętych będzie idealną okazją, aby oddać hołd pamięci Małgorzaty Kozłowskiej, postawiając znicze i wiązanki na jej grobie.

Czy pamiętacie ją przede wszystkim jako Zazulinę z "Świętej wojny", czy może doceniacie ją bardziej za jej dramatyczne role na deskach polskich teatrów? Jej dziedzictwo wciąż pozostaje żywe w sercach fanów i miłośników sztuki.

Pisaliśmy również o: Kiedy nadszedł czas narodzin naszego trzeciego dziecka, postanowiłam przypomnieć rodzicom o naszej sytuacji z mieszkaniem

Może zainteresuje:  Po tej randce zdałem sobie sprawę, że u kobiet zaczyna się starość po czterdziestce i nie ma sensu z tym walczyć

Przypominamy o: Cieszyłam się, że moje córki wyszły za mąż i zamieszkały ze swoimi mężami. Szybko jednak zniweczyły moje marzenia o spokojnej starości