Artystka, która osiągnęła wiele w teatrze, filmie i telewizji, zmarła w wieku 81 lat, tuż przed świętem zmarłych.

Największą rozpoznawalność w mediach zdobyła dzięki roli babci Zazuliny w kultowym serialu "Święta wojna". Jednak jej kariera obejmowała znacznie więcej niż ta jedna rola. Małgorzata Kozłowska zagrała także w innych popularnych produkcjach telewizyjnych, takich jak "Majka" czy "Modrzejewska".

Pojawiła się także w filmie Patryka Vegi "Botoks" oraz w produkcjach międzynarodowych, takich jak "Czy tu jest panna na wydaniu" i "Triumf ducha", gdzie dzieliła ekran z Willeme Dafoe. To tylko część jej bogatego dorobku artystycznego.

Śmierć Małgorzaty Kozłowskiej była ogromną stratą dla polskiego świata teatru i rozrywki. Teatr Polski w Bielsku-Białej, z którym aktorka była silnie związana przez większość swojej kariery, nazwał ją "aktorką wybitną" i podkreślił jej oddanie i pasję w całym jej zawodowym życiu.

Współpraca z teatrem trwała od końca lat 60. do schyłku XX wieku.

Popularne wiadomości teraz

Na swoje wesele wojownik zabrał jako świadka najlepszego przyjaciela. To, że nie jest człowiekiem, nie stanowiło problemu

"Długo podejrzewałam, że Marek ma kogoś: kupiłam ostry pieprz i podłożyłam mu do samochodu. On nawet nie zrozumiał, jak się dowiedziałam"

"Kochana, mylisz się. Jak byłaś tutaj nikim, tak i pozostaniesz. Będziesz musiała się z tym pogodzić": nie byłam gotowa tego wysłuchiwać"

TOP-8 pomysłów na oryginalne serwowanie serów i wędlin – wygląda niesamowicie pięknie

Pogrzeb Małgorzaty Kozłowskiej odbył się 30 października, gdzie liczni żałobnicy, w tym rodzina, współpracownicy z teatru i inni aktorzy, po mszy pożegnalnej udali się na pobliską nekropolię. Aktorka została pochowana na cmentarzu przy ul. Żywieckiej w Bielsku-Białej.

Zbliżające się Święto Wszystkich Świętych będzie idealną okazją, aby oddać hołd pamięci Małgorzaty Kozłowskiej, postawiając znicze i wiązanki na jej grobie.

Czy pamiętacie ją przede wszystkim jako Zazulinę z "Świętej wojny", czy może doceniacie ją bardziej za jej dramatyczne role na deskach polskich teatrów? Jej dziedzictwo wciąż pozostaje żywe w sercach fanów i miłośników sztuki.

Pisaliśmy również o: Kiedy nadszedł czas narodzin naszego trzeciego dziecka, postanowiłam przypomnieć rodzicom o naszej sytuacji z mieszkaniem

Może zainteresuje:  Po tej randce zdałem sobie sprawę, że u kobiet zaczyna się starość po czterdziestce i nie ma sensu z tym walczyć

Przypominamy o: Cieszyłam się, że moje córki wyszły za mąż i zamieszkały ze swoimi mężami. Szybko jednak zniweczyły moje marzenia o spokojnej starości