W dniu 22 listopada 2023 roku, wielu ludzi z różnych zakątków Polski złączy się w żałobie, gdy odbędzie się pogrzeb Hanny Gucwińskiej, znanej prowadzącej programu "Z kamerą wśród zwierząt" na TVP i legendarnej postaci wrocławskiego zoo. 

Wiadomość o śmierci Hanny Gucwińskiej przekazał prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, rzucając cień smutku nad miasto, które pokochało tę wyjątkową kobietę za jej oddanie dla zwierząt i przyrodniczą pasję.

Ta strata jest szczególnie dotkliwa, zwłaszcza że zaledwie dwa lata wcześniej odeszła od nas jej mąż, Antoni Gucwiński.

Para, znana ze wspólnej pracy w zoo i programie telewizyjnym, była nierozerwalnie związana przez prawie 59 lat. Choć nie mieli potomstwa, ich miłość przelała się na zwierzęta, którym poświęcali całe życie.

Po śmierci męża, Hanna Gucwińska, zmagając się z powikłaniami po COVID-19, nie mogła wziąć udziału w jego pogrzebie. Teraz jednak, zgodnie z ustaleniami, małżonkowie spoczną razem w jednym grobie.

Popularne wiadomości teraz

"Mój mąż odmawia płacenia za edukację mojego syna, mówiąc, że płaci za swoją córkę: to twój problem i problem twojego byłego"

"Sami wymyślimy, jak wychowywać dzieci, wy już swoje wychowaliście: moja synowa nie rozumie, że wychowywanie dziecka to praca"

"Po raz pierwszy kupiłam mango do spróbowania, ale moje wnuki wbiegły do pokoju i zaczęły mnie błagać: idźcie do mamy, niech wam kupi"

"Moja teściowa nie ma dość przypominania mi, jaką złą gospodynią jestem dla jej syna: „Nie można ci ufać z kotkiem”

Plan pożegnania Hanny Gucwińskiej jest już ustalony. Uroczystość rozpocznie się od mszy św. w bazylice mniejszej pod wezwaniem św. Elżbiety, położonej nieopodal Rynku we Wrocławiu.

Następnie, na cmentarzu Osobowickim, w Alei Zasłużonych, gdzie Antoni Gucwiński znalazł swoje miejsce spoczynku, dołączy do niego także Hanna. Ich wspólna mogiła stanie się miejscem wiecznego odpoczynku dla tej wyjątkowej pary, która przetrwała wiele, nawet po odejściu jednego z małżonków.

Antoni Gucwiński opuścił nas 8 grudnia 2021 roku, a Hanna dołączyła do niego prawie równo dwa lata później. Ich zjednoczenie w ostatnim spoczynku jest symbolicznym wyrazem miłości, która przetrwała nawet po śmierci.

Miejsce w historii wrocławskiego zoo i polskiego telewizyjnego krajobrazu dla Hanny Gucwińskiej będzie zawsze szczególne, a jej dziedzictwo pozostanie żywe w sercach tych, którym przekazywała pasję do przyrody.

Pisaliśmy również o: Koledzy z klasy wyśmiewali mnie jak tylko mogli, a ja milczałam ze strachu. Ale wkrótce życie postawiło wszystkich na swoim miejscu

Może zainteresuje: Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski w żałobie. "Byłeś kimś wyjątkowym i takim zostaniesz"

Przypominamy o: Co się dzieje w rodzinie Agaty i Piotra Rubików? Kobieta podzieliła się z fanami swoimi emocjami