W swoim wzruszającym wpisie opublikowanym kilka godzin po śmierci ojca, Matylda podkreśliła nie tylko utratę wielkiego aktora, ale przede wszystkim osobę, która miała dla niej szczególne znaczenie.

"Odszedł od nas nie tylko niesamowity artysta, ale przede wszystkim tata, który zawsze był przy mnie. Jego uśmiech i ciepłe słowa zawsze dodawały mi sił.

Tęsknić będę nie tylko za jego talentem scenicznym, ale za każdym chwilą spędzoną razem. Odejście taty to dla mnie ogromna strata.

Pa Tato - napisał, okraszając swój wpis emotikoną serca oraz zdjęciem, na którym jego rodziciel jest uśmiechnięty. 

Popularne wiadomości teraz

"Moja córka robi wszystko, aby rozbić moją rodzinę, prawdopodobnie z powodu zazdrości: myśli, że powinnam być przy niej i to wszystko"

"Poszłam na randkę z bardzo miłym mężczyzną, byłam nim zafascynowana przez cały wieczór, dopóki czegoś nie zrobił"

"Moja synowa domaga się kredytu hipotecznego, mimo że mieszkamy we własnym mieszkaniu. Mówi, że myśli o mężu, ale ja jej nie wierzę"

"Kiedy mój były mąż poprosił mnie, żebym do niego wróciła, myślałam, że za mną tęskni: wszystko okazało się prostsze, potrzebował sprzątaczki"

W jej wpisie pojawiło się również wiele zdjęć, na których uwiecznione są szczęśliwe chwile z ojcem - podróże, uroczystości rodzinne i wspólne świętowania.

Matylda podkreśliła również, że z ojcem łączyła nie tylko więź rodziny, ale także silne więzi przyjacielskie. Jej słowa oddają hołd nie tylko utalentowanemu aktorowi, ale przede wszystkim ukochanemu tacie.

Śmierć Macieja Damięckiego to ogromna strata dla polskiego świata filmowego, a pożegnania jego dzieci ukazują, jak głęboki ślad pozostawił w ich sercach. Jego dziedzictwo artystyczne będzie żyć nie tylko w pamięci widzów, ale także w sercach bliskich i rodziny.

Bardzo Wam współczuję Kochani, jest mi ogromnie smutno. Pozostanie niezapomniane i piękne wspomnienie o Tacie - czytamy na Instagramie. Za dzieciaka (chyba w 1997) miałem okazję go poznać podczas kolonii w Kołobrzegu, gdzie opowiadał nam o tajnikach i sztuczkach gry aktorskiej. Był w tym co robił naprawdę świetny. Pomimo takiego młodego wieku utkwiło mi to spotkanie bardzo dobrze w pamięci, że do dziś czasami wśród znajomych o tym opowiadam i pokazuje jego sztuczki. I myślę że ta pamięć a on wraz z nią zostanie na długie lata - napisał kolejny użytkownik sieci. Matylda, tak mi przykro… Towarzyszenie mu na scenie było dla mnie zaszczytem i wspaniałą lekcją aktorstwa (i życia). Ściskam mocno - dodała także pogrążona w żałobie Anna Czartoryska-Niemczycka.

Pisaliśmy również o: Babcia zostawiła mi mieszkanie, a mama postanowiła je wyremontować na mój ślub. Jak się jednak później okazało, nie remontowała go nie dla nas

Może zainteresuje: Niepokojące doniesienia z domu Maryli Rodowicz. Córka wyprzedaje mienie gwiazdy, ale czy to ze względów finansowych

Przypominamy o: Pierwszy kryzys w związku Marcina Hakiela z nową partnerką? Dominika nie była zachwycona