W drodze do domu zauważyła starszą panią na przystanku autobusowym. Było to dziwne, ponieważ staruszka siedziała sama i patrzyła w dół.

"Babciu, czekasz na kogoś?" - zapytała Julia. "Nie, nie mam na kogo czekać, jestem sama.

Zamarzniesz, zabiorę cię gdzieś, gdzie jest ciepło". Julia zadzwoniła po taksówkę i razem z babcią pojechały do domu. Julia zaprowadziła babcię do łazienki i poszła do kuchni zrobić szybki obiad.

Kiedy babcia zjadła, usiadły razem w salonie, a Julia chciała zapytać, co się stało z jej babcią, ale nie odważyła się zacząć.

Wtedy babcia zaczęła jej opowiadać: "Mam jedynego syna Krzysztofa, urodziłam go późno w wieku 38 lat.

Popularne wiadomości teraz

Mężczyzna ukrywał fakt, że był bogaty i dobrze, że to zrobił, ponieważ otworzyło to oczy na jego żonę: "Życie jest pełne niespodzianek"

"Chciałam odpocząć u mojego syna, ale przyjechałam i całe dnie spędzałam sprzątając jego mieszkanie: jak można zrobić to własnej matce"

"Mój mąż i ja planowaliśmy osiedlić lokatorów w naszym mieszkaniu: przyjazd jego siostrzenicy wszystko zrujnował: powinna była za to zapłacić"

"Zamówiłam jedzenie z dostawą i poprosiłam męża, aby za nie zapłacił, powiedziałam, że mu oddam: następnego dnia przypomniał mi o długu"

Mój mąż zmarł rok później, jego serce się zatrzymało. Musiałam wychowywać syna sama, to było bardzo trudne. A Krzysztof wyrósł na takiego niegrzecznego.

W końcu wychowałam chłopaka, poszedł na studia, potem do pracy. Przyszedł czas na ślub, miał narzeczoną Maję. Tylko Maja mnie nie lubiła, nie rozumiem dlaczego.

W tym momencie oczy Julii napełniły się łzami. Jej babcia kontynuowała: "Zawsze dawała do zrozumienia, że jestem zbędna w trzypokojowym mieszkaniu. A potem zaszła w ciążę i nawet nie zawahała się powiedzieć mi w twarz, że jestem zbędna.

Potem Maja dowiedziała się, że mamy rodzinne obrączki i wpadła w furię, dlaczego nie ma ich na palcach. I takie napady złości były codziennie. A dzisiaj powiedzieli, że idziemy do sklepu kupić rzeczy dla dziecka.

Zostawili mnie na przystanku autobusowym w nieznanej okolicy i odjechali. Po tej historii moja babcia zaczęła płakać. Julii też chciało się płakać... jak mogli zostawić jej własną matkę na zewnątrz, na mrozie.

Od tego dnia babcia została z Julią. Po pracy spotykała się z Julią z pysznymi pączkami lub ciastami. Wieczorami oglądały razem programy telewizyjne.

Julia bardzo przywiązała się do tej słodkiej babci. Pewnego dnia Julia wróciła do domu i zastała głośno grający telewizor. Było to dziwne, ponieważ babcia wyłączyła go, zanim dziewczynka wróciła do domu.

Julia weszła do przedpokoju, kuchni, pokoju - babci tam nie było. Tylko drzwi do łazienki były otwarte, a babcia leżała na podłodze.

Julia natychmiast wezwała pogotowie i policję. Babcia zmarła tego dnia. Minął miesiąc i do miejsca pracy Julii przyszedł mężczyzna w drogim garniturze: "Kim pan jest?

Jakim prawem zabierasz to, co należy do mnie? Dojdę sprawiedliwości, wyciągnę cię z tego w sądzie".

Okazało się, że babcia zapisała Julii swoje mieszkanie i rodzinne obrączki, a jej syn Krzysztof i jego Maja zostali z niczym.

Pisaliśmy również o: "Zgadnij co." Głos Anny przeszedł przez telefon, brzmiąc bardziej wesoło niż zdenerwowany. "Rzucił mnie przez barszcz"

Może zainteresuje: Zięć zapomniał telefon z domu. A potem otrzymał SMS-a od córki. Byłem podekscytowany. "Wszystko przeleciało mi przed oczami"

Przypominamy o: Katarzyna zostawiła męża dla sąsiada. Nie zamierzała mu więcej wybaczać. "Bóg jest jego sędzią, niech ukara go sam"