Dokładnie dziś 13 stycznia 2021 mijają dwa lata od zamachu na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Wszyscy pamiętamy, że w trakcie tradycyjnego "światełka do nieba" w czasie Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na scenę wtargnął mężczyzna i zaatakował prezydenta nożem.

Telewizja Polska wydała oświadczenie na temat hucznych urodzin Piaska

Pomimo natychmiastowej pomocy i przewiezieniu do szpitala, w którym trwała operacja ratująca życie, Pawła Adamowicza nie udało się uratować.

Ostatnie swoje słowa Adamowicz skierował do wszystkich Gdańszczan...

Gdańsk jest szczodry, Gdańsk dzieli się dobrem, Gdańsk chce być miastem solidarności. Za to wszystko wam serdecznie dziękuję, bo na ulicach, placach Gdańska wrzucaliście pieniądze, byliście wolontariuszami. To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani. Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie

Popularne wiadomości teraz

"Mój syn przyszedł z dziewczyną. Wtedy po raz pierwszy zobaczyłam moją synową. Nie rozumiałam, jak można zakochać się w kimś takim"

"Mieszkał z kobietą i trójką jej dzieci. Nasza córka miała dwa lata. Patrząc na moją córkę, zapomniałem o wszystkich swoich problemach"

"Syn przyprowadził narzeczoną na spotkanie. Stałam przy kuchence przez sześć godzin, ale wszystko zmieniło się, gdy tylko usiedliśmy do kolacji"

"Wyjechałem do pracy za granicę i wróciłem do domu, gdzie przywitali mnie tata i mama. Ostatnim razem, gdy wróciłem, spotkała mnie tylko mama"

Dziś wszyscy pamiętają i niosą dorobek Pawła Adamowicza ze sobą i nie pozwolą temu zginąć. Jedną z osób bardzo związanych z prezydentem była Aleksanda Dulkiewicz, obecna prezydent Gdańska zorganizowana obchody w drugą rocznicę śmierci Pawła ...

13 stycznia obok Katowni czyli miejsce, gdzie doszło do ataku ok. godz. 19:45, hołd Pawłowi Adamowiczowi złożą m.in. Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, oraz bliscy zmarłego - wdowa Magdalena Adamowicz i brat Piotr Adamowicz.

Ul. Długa rozbłyśnie iluminacją łączącą miejsce ataku na prezydenta z miejscem pochówku. Z carillonu Ratusza Głównego Miasta rozbrzmiewać będzie utwór "The Sound of Silence" na wspomnienie wielkiego zgromadzenia, do jakiego doszło na Długim Targu w dniu śmierci prezydenta.


Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com