Nie jestem jednym z tych mężczyzn. Mężczyźni i kobiety są równi. A ten podział obowiązków to po prostu nonsens. Dla mnie to szaleństwo. Żyjemy w XXI wieku i nie ma nic złego ani honorowego w tym, że mąż pomaga żonie w obowiązkach domowych. Niedawno mieliśmy gości.

Mój kuzyn i jego rodzina przyjechali nas odwiedzić. Moja żona ugotowała pyszny obiad i jedliśmy.

Po obiedzie zacząłem zmywać naczynia, a potem żona zrobiła herbatę i przygotowała deser. Zawsze pomagam żonie, to powszechna praktyka w naszej rodzinie. Nie uważam, że zmywanie naczyń jest wyłącznie kobiecym obowiązkiem.

Jemy razem, pijemy razem herbatę, moja żona gotuje dla nas obojga, dlaczego nie miałbym zmywać naczyń? Uważam, że najważniejszym męskim obowiązkiem jest uszczęśliwianie żony.

Żona mojego kuzyna powiedziała swojemu mężowi, że powinien brać ze mnie przykład. Mąż odpowiedział niegrzecznie: "Jeśli pozmywam naczynia, to co zrobisz, po co się z tobą ożeniłem?".

Popularne wiadomości teraz

"Jak tylko odziedziczyłem dom, moja matka zwróciła na mnie uwagę: szkoda, że to wszystko jest dla nieruchomości"

"Chciałam odpocząć u mojego syna, ale przyjechałam i całe dnie spędzałam sprzątając jego mieszkanie: jak można zrobić to własnej matce"

"Kupiłem mieszkanie na własną rękę i zamiast się cieszyć, moi rodzice zrobili skandal i nie chcą się już ze mną komunikować"

"Zamówiłam jedzenie z dostawą i poprosiłam męża, aby za nie zapłacił, powiedziałam, że mu oddam: następnego dnia przypomniał mi o długu"

Uważa on, że żona jest tylko po to, aby zmywać naczynia, prać, sprzątać i prasować. Innymi słowy, jego zdaniem żona to tylko pomoc domowa. Więc po co się żenić?

Można zatrudnić pomoc domową i tyle. Dla mnie stanowisko takich mężczyzn jest nie do przyjęcia. Powiedzmy, że ma rację, że gotowanie, sprzątanie i pranie to praca kobiet; jaka jest więc rola mężczyzny w domu? Czy jest nią wbijanie gwoździ i coroczne wylegiwanie się na kanapie?

Okazuje się, że kobieta jest darmową pomocą domową, musi pracować 24 godziny na dobę, podczas gdy mężczyzna odpoczywa. Tłumaczyłam mu, że popełnia błąd i że tak nie powinno być w rodzinie.

Nie zgodził się ze mną, mówiąc, że tak żyli nasi dziadkowie, zawsze tak było. Naszym babciom nie było łatwo. Ale teraz jest inaczej, kobiety robią kariery i nie ma w tym nic złego.

Wcześniej żony zostawały w domu i zajmowały się domem. Ale w mojej rodzinie moja żona i ja robimy wszystko razem; razem też odpoczywamy.

Moja żona nie wyszła za mąż po to, by siedzieć do późna w nocy przy kuchence i sprzątać. Chcę mieć u boku szczęśliwą osobę.

Pisaliśmy również o: Ostatnie pożegnanie Krzysztofa Respondka. Data pogrzebu ujawniona

Może zainteresuje: Justyna Żyła gotowa na miłość po raz kolejny. Zaręczyny na tle świątecznej magii

Przypominamy o: Wszystko wydarzyło się tydzień przed ślubem. Pan młody zapomniał odłożyć słuchawkę i usłyszałam, jak rozmawia z moją najlepszą przyjaciółką