Mój przyjaciel ma siostrę. Jest mężatką. Jej mąż jest wspaniałym człowiekiem, żyją bardzo skromnie w jednopokojowym mieszkaniu. Anna otrzymuje pieniądze, pracuje z domu przez telefon jako administrator, jej teściowa jest pielęgniarką i zawsze musi być przy niej.

Jej mąż również pracuje, ale nie mogą poprawić swojej sytuacji finansowej. Czasami jej matka i siostra pomagają jej, dając jej pieniądze na jedzenie i zabawki, ale bardzo rzadko.

Jej dzieci są bardzo dobrze wychowane: nie marzą o drogich smartfonach, jak inne dzieci, ale po prostu o nowych ubraniach, nowych tenisówkach. Cieszą się z każdej drobnostki.

Ale z jakiegoś powodu moja matka postanowiła zostawić cały swój majątek swojej starszej siostrze (mojej przyjaciółce). Ona i jej mąż mają trzypokojowe mieszkanie i syna. Moja przyjaciółka ma dobre dochody, jej mąż jest odnoszącym sukcesy biznesmenem.

Ich firma rozwija się każdego roku i planują kupić własny dom. Co roku wyjeżdżają na wakacje za granicę, ubierają się szykownie, a na urodziny mąż podarował jej SUV-a.

Popularne wiadomości teraz

"Mój mąż odmówił zarejestrowania mnie w mieszkaniu, ale nie odmówił zarejestrowania przyjaciela: oczywiście, że mu ufa"

"Ola nie reagowała na wybryki teściowej, ale tego dnia przesadziła. Nie mogła już tego znieść i opuściła dom"

"Chcę iść do mojej kochanki, ale jeśli zostawię żonę, zostanę z niczym"

"Swatowie zostali u nas na trzy dni. Wyjechali, a nam brakowało wielu rzeczy w domu. Wydaje się, że to drobiazg, ale jest nieprzyjemne"

Mojej mamie dobrze się powodzi finansowo, ma drogi samochód i mieszka w nowym budynku. Zasugerowała więc mojej przyjaciółce, aby udała się do notariusza w celu sporządzenia dokumentów i kazała jej zabrać ze sobą paszport, ale powiedziała jej, aby nic nie mówiła swojej siostrze.

Postanowiła przekazać cały swój majątek najstarszej córce.

Dwa mieszkania, dacza, garaż. Formalności zostały załatwione, a w domu zapytała: "Ale co z twoją siostrą, to niesprawiedliwe, prawda? A moja matka odpowiedziała:

- "Tak zdecydowałam, taka jest moja wola i nie zadawałam więcej pytań. Kiedy odejdę, sam porozmawiasz z siostrą. Nie chcę skandalu.

Moja przyjaciółka nie jest zadowolona z tej sytuacji. Ona i jej siostra nie mają zbyt ciepłych relacji, a kiedy jej siostra dowie się, że jest jedyną spadkobierczynią, nie wybaczy ani mojej matce, ani jej; a wtedy nie będzie ucieczki od skandalu.

Decyzja matki jest dla niej zaskoczeniem, ale siostra będzie ją o wszystko obwiniać. Dlaczego matka nie porozmawia z córką? Czy uważasz, że decyzja matki jest sprawiedliwa?