Żyli spokojnie, odwiedzali się, pomagali sobie w trudnych chwilach. Ale nie trwało to długo: przyjaźń skończyła się, gdy zmieniła się sytuacja finansowa jednej z rodzin.

Moja krewna rozwiodła się z mężem, ponieważ lubił pić. Żyli skromnie, od wypłaty do wypłaty, a jej mąż lubił wydawać pieniądze na alkohol.

Jej sąsiadka miała taką samą historię, choć nie rozwiodła się z mężem. Chodziły więc do siebie, narzekały na życie rodzinne, swoich mężów i wspierały się nawzajem. Gdy tylko któryś z mężów stawał się agresywny, chowały się u siebie nawzajem.

Moja krewna nie została sama, ale po rozwodzie z Eldarem zaczęła chodzić na randki. Mężczyzna pochodził z centrum dzielnicy, był przystojny i pracowity. Oboje ciężko pracowali, aby coś osiągnąć. Najpierw kupili ciągnik, potem samochód, a następnie własny traktor.

Wszystko było w porządku, ale moja przyjaźń z sąsiadką pogarszała się. Jedyną formą komunikacji były pozdrowienia przez płot.

Popularne wiadomości teraz

„Babciu, czy dostaniemy pierogi: Nie, one są dla Andrzeja, dla was już zrobiłam kanapki z margaryną”

Pewien facet znalazł zniszczony portfel. Nie miał pojęcia, do czego może on prowadzić: „ Czekałam na ciebie całe życie”

„Przez pięć lat myślałam, że mój mąż już nie żyje, ale pewnego dnia prawda wyszła na jaw: dlaczego nie zauważyłam tego wcześniej"

„Oligarcha przywiózł żonę do szpitala położniczego, a po urodzeniu dziecka jej kierowca zawiózł ją nie do luksusowego domu, ale na dworzec kolejowy”

Eldar słyszał plotki, że jego żona wychodzi na lewą stronę, więc przychodził do niej z pytaniami, mówiąc, że chodzi po ludziach. A moja krewna Maria zalała się łzami i zaczęła zapewniać męża, że go kocha i nigdy nie zdradziłaby takiego mężczyzny. Potem zaczęła dowiadywać się, skąd w wiosce wzięły się te plotki.

Od słowa do słowa z sąsiadami dowiedziała się, że wiatr wieje z sąsiedniego podwórka. Jej były przyjaciel zaczął oczerniać Marię. Ta, wściekła, natychmiast pobiegła do sąsiadki, by wyjaśnić sprawę, a ta niespodziewanie odpowiedziała jej: „Tak, zmyśliłam to, ale czy myślisz, że było mi łatwo patrzeć, jak żyjesz dobrze, kupujesz wszystko, a ja muszę ukrywać swoją kartę płac przed mężem?”.

Wtedy Marta zrozumiała istotę ludzkiej natury. Wiele osób w wiosce zazdrościło jej i postanowiło zbudować wysokie ogrodzenie z Eldarem i mniej komunikować się z innymi, aby nie złościć ludzi swoim bogactwem.

A najbardziej oburzające jest to, że uniemożliwia im się pracę i zmianę życia na lepsze?