Jego życie było jak marzenie: młoda żona, własna firma, drogie mieszkanie i samochód. Ale wczoraj wydarzyło się coś, co zmieniło bieg wydarzeń. Wczoraj zdradziła go żona...

Adam rozwiódł się ze swoją pierwszą żoną, Larą, kiedy był jeszcze młody i ciężko chory, a ona ukradła wszystkie jego oszczędności i zostawiła go samego z chorobą. Później stanął na nogi i zaczął budować karierę, ale nie był zbyt zainteresowany romansami.

Wszystko zmieniło się, gdy młoda dziewczyna przyszła do jego biura, aby poprosić o pracę. Błagała mężczyznę, aby zatrudnił ją nawet jako sprzątaczkę, ponieważ nie miała kawałka chleba. Sama dziewczyna była piękna, ale biednie ubrana.

Miała niebieskie oczy i długie włosy splecione w warkocz i przypominała mu jego pierwszą miłość, Khrystynę.

Zanim Adam się zorientował, zawładnęła jego myślami. Obiecał Larze, że postara się jej pomóc w tej trudnej sytuacji.

Popularne wiadomości teraz

„Od dawna podejrzewałam, że mój mąż ma kochankę, ale nawet nie sądziłam, że to coś poważnego”

„Zdecydowałem się zdradzić żonę i całkowicie ją obwiniałem, ale życie obróciło się przeciwko mnie”

„Przyjaciele w końcu postanowili się pobrać. Organizowali wesele tylko dla bliskich, a potem córka zapytała ich, dlaczego biorą ślub dopiero teraz"

„Był bogatym chłopakiem, więc podałam adres domu przecznicę przed moim, nie chciałam pokazać, że jestem prawie żebraczką”

Zatrudnił dziewczynę jako swoją asystentkę i dał jej premię w pierwszym miesiącu. Jej koledzy patrzyli na nią ze zmarszczonymi brwiami, ponieważ nie rozumieli, co się dzieje. Niektórzy w ogóle nie chcieli z nią rozmawiać.

Kiedy Lara postanowiła zapytać Adama, dlaczego dostała premię w pierwszym miesiącu, powiedział: „Naucz się żyć prościej, Lara, a wtedy będzie ci łatwiej. A ta premia jest zachętą do jeszcze cięższej pracy. Rozumiesz?”

Nie pracowała od sześciu miesięcy, kiedy jej szef poprosił ją o rękę. Lara nie odpowiedziała od razu, nie wiedziała, co kryje się za tym bogatym życiem, chociaż czuła, że zakochuje się w Adamie.

Ślub został zorganizowany tylko dla rodziny. Adam nosił Larę na rękach, zabierał do kurortów i spełniał każdą jej zachciankę. Lara szanowała jednak swojego starszego męża i nie nadużywała jego sytuacji finansowej.

Wszystko było dobrze do niedawna, kiedy zauważył, że Lara jakoś się zmieniła. A kiedy po raz kolejny zaczął mówić o dziecku, zapytał, gdzie powinniśmy się spieszyć, wciąż mieliśmy czas. „Na co jest czas, Lara? Nie widziałaś, że siwieją mi włosy?” Adam trząsł się od takiego gadania.

Jednak to ostatnia rozmowa Lary uderzyła go najbardziej: „To już stary człowiek i nie słyszy, o czym rozmawiamy — śpi, chrapie. Nie martw się, kochanie”.

Wtedy poczuł ból w sercu. Zdał sobie sprawę, że jego młoda żona go zdradza. Rano Lara powiedziała, że musi iść do domu przyjaciółki, a Adam postanowił pojechać za nią.

Ostrożnie podążał za jej samochodem, ręce mu się trzęsły: bał się, że zobaczy ją z innym mężczyzną. Nagle jego uwagę zwróciły dwie osoby na poboczu: starszy mężczyzna pomagał wstać dziewczynie, która została potrącona przez samochód. Napastnik uciekł, a Adam chciał wezwać karetkę.

W tym momencie dziewczynka, Sofia, powiedziała, że jej matka wraca do domu z pracy. Adam otworzył drzwi i nie mógł uwierzyć własnym oczom: Krystyna pędziła na spotkanie z córką!

Krystyna również była pod wrażeniem tego spotkania, od razu go rozpoznała. Adam podwiózł kobiety do domu, ale wcale nie chciał wyjaśniać swoich relacji z Larą.

Christina była gorącą miłością Adama od czasów studenckich. Nigdy się z nią nie ożenił, ponieważ pochodziła z biednej rodziny, a jego rodzice uznali, że nie jest dla niego odpowiednia. Zniknął więc z jej życia tak nagle, że Krystyna nie mogła nawet zrozumieć, co się dzieje.

Tak w jego życiu pojawiła się Lara. Ile razy później żałował swoich czynów! Ile razy wypominał rodzicom, że zmusili go do opuszczenia Krystyny. Później, gdy Lara pokazała swoje prawdziwe oblicze, jego matka przyznała się do błędu, ale było już za późno... Czy nie dlatego wpuścił Larę do swojego serca, ponieważ była zbyt podobna do Krystyny? I znowu historia się powtórzyła. Lara poznała kogoś innego...

Przez cały czas Adam myślał o Krystynie, jak układa się jej życie, kim jest jej mąż. Wieczorem próbował dodzwonić się do Lary, ale nie odbierała. Dziwne, że poczuł ulgę, że jego młoda żona nie wróciła do domu.

Wysiadł z samochodu z podkulonymi nogami i wszedł na podwórko Krystyny. Krystyna nie spodziewała się zobaczyć Adama przed swoim domem. Ale gdy tylko nawiązali kontakt wzrokowy, w jej sercu rozgorzały uczucia, które nigdy nie wygasły.

I przez te wszystkie lata tliły się i czekały na nową eksplozję. Christina powiedziała ledwo słyszalnym głosem do Adama, żeby wszedł, że ona i jej córka czekały na niego od tak dawna. Sonia jest jego córką, a jej serce wciąż należy do niego. Ale to do niego należała decyzja, czy ona tu zostanie, czy nie.