Placek "Zebra" na kefirze

Mąka-300 g., Kefir - 250 ml, Jajka z kurczaka, Cukier - 200 g, Kakao - 45 g, Soda 1 łyżeczka. Wanilia - 0.2 g, Olej roślinny 1 łyżeczka.

Święto Kundelka. To cudowne i wierne psiaki!

Jak przygotować?

Kefir musi być w temperaturze pokojowej. Trzeba nastawić ogrzewanie na 180 stopni. Wytłuc jajka z wanilionem. Wytrzepać cienką strunę cukrową, dalej bitą. Następnie wlać kefir i kontynuować bitą na małych obrotach. Przesiać mąkę przez drobne sito. 20 gramów, by zabrać ze sobą objętość mąki. Większość mąki jest zmieszana z wodą. Dodawanie go do masowych masek z małymi porcjami, delikatnie mieszając do ciasta z pomocą łopatki. Podzielić ciasto na dwie równe części. Dodać 20 gramów mąki.

Ekspresowa zapiekanka makaronowa z kurczakiem

Popularne wiadomości teraz

Emocjonalne pożegnanie. Justyna Kowalczyk z łzami w oczach żegna Kacpra Tekiegłego na cmentarzu

Polska ikona filmowa gwiazda "Czterech pancernych i psa" nie żyje. Wygląd miejsca spoczynku zaskoczy każdego

Hanna Lis napisała bardzo niespodziewane słowa o Kindze Rusin. Uchyliła rąbka tajemnicy

Marcin Hakiel i Dominika już wzięli ślub? Sekret pary wyszedł na jaw

Druga część to kakao. Oba testy są dobrze pomieszane. Nasmarować olej roślinny. Do środka wlać dwa łyżki jasnego ciasta, a następnie dodać 2 łyżeczki ciemnego ciasta. W ten sposób przetacza się całe ciasto do formy. W rezultacie powinniśmy mieć paski. Wrzućmy ciasto do piekarnika na 30-40 minut. Jeśli ciasto jest suche, ciasto jest gotowe. Wyjąć ciasto z munduru i zapukać do kraty. Pokroić go na porcje i jeść z herbatą albo mleczkiem, komu bardziej się podoba.

Więcej ciekawych wpisów znajdziesz na kolezanka.com