Łódź nie cieszy się najlepszą sławą, jednak większość rzeczy, które o niej słyszeliście, to przeszłość. Łódź to miasto kontrastów, które trzeba dobrze poznać, aby je pokochać. Prężnie się rozwija i zmienia, a co za tym idzie- coraz bardziej zachwyca!

Pasaż Róży

Fot. Grzegorz Gałasiński

Pasaż Róży to jeden z piękniejszych zaułków ulicy Piotrkowskiej. Jest to magiczne podwórko kamienicy, której ściany ozdobione są kawałkami luster od góry do dołu! Pomysłodawczynią projektu jest Joanna Rajkowska, powstał on w ramach Festiwalu Czterech Kultur.Tak pięknego miejsca nie zobaczycie nigdzie indziej! Podwórko znajduje się przy ulicy Piotrkowskiej 3.
 

Palmiarnia

Popularne wiadomości teraz

Plotki o Tomaszu Kammelu się potwierdziły. To koniec jego pracy

Jakie wykształcenie posiada Piotr Żyła? Nigdy byście na to nie wpadli

Bez octu i pasteryzacji: łatwy przepis na chrupiące ogórki w 10 minut

Fot. uml.lodz.pl

Palmiarnia znajduje się w zachwycającym, najstarszym łódzkim parku- Źródliska, który sam w sobie jest warty zobaczenia. Budynek palmiarni jest zachwycający, a kiedy do niej wejdziecie, od razu przeniesiecie się w hipnotyzujące tropiki. Niektóre z tutejszych palm mają nawet 140 lat! Pobyt w tym miejscu to cudownie relaksujące doświadczenie. Polecamy nie tylko miłośnikom botaniki!
 

Park Klepacza

Fot. Zorro2212

To miejsce polecamy odwiedzić wczesną wiosną- wtedy w Parku Klepacza dzieją się prawdziwe cuda! W całym parku kwitną zachwycające, błękitne kwiaty- cebulice syberyjskie. Dosłownie pokrywają całe trawniki w parku, tworząc błękitne dywany. Ten widok sprawi, że zaniemówicie!
 
 
Zachęciliśmy was do odwiedzenia Łodzi?
 
Zobacz więcej na kolezanka.com