Łódź nie cieszy się najlepszą sławą, jednak większość rzeczy, które o niej słyszeliście, to przeszłość. Łódź to miasto kontrastów, które trzeba dobrze poznać, aby je pokochać. Prężnie się rozwija i zmienia, a co za tym idzie- coraz bardziej zachwyca!

Pasaż Róży

Fot. Grzegorz Gałasiński

Pasaż Róży to jeden z piękniejszych zaułków ulicy Piotrkowskiej. Jest to magiczne podwórko kamienicy, której ściany ozdobione są kawałkami luster od góry do dołu! Pomysłodawczynią projektu jest Joanna Rajkowska, powstał on w ramach Festiwalu Czterech Kultur.Tak pięknego miejsca nie zobaczycie nigdzie indziej! Podwórko znajduje się przy ulicy Piotrkowskiej 3.
 

Palmiarnia

Popularne wiadomości teraz

Ostatni świadek. Jak kztałtują się losy kelnerki po dramatycznym zdarzeniu z Piotrem Woźniakiem-Starakiem

Córka wyszła za mąż i dopiero wtedy przyprowadziła swojego męża do wioski, aby spotkał się z jej matką

Małgorzata Tomaszewska opowiedziała o trudnej sytuacji życiowej. Fani martwią się o ciężarną gwiazdę

Kiedy lekarz powiedział Annie, że został jej miesiąc życia, poprosiła męża, by zabrał ją nad morze

Fot. uml.lodz.pl

Palmiarnia znajduje się w zachwycającym, najstarszym łódzkim parku- Źródliska, który sam w sobie jest warty zobaczenia. Budynek palmiarni jest zachwycający, a kiedy do niej wejdziecie, od razu przeniesiecie się w hipnotyzujące tropiki. Niektóre z tutejszych palm mają nawet 140 lat! Pobyt w tym miejscu to cudownie relaksujące doświadczenie. Polecamy nie tylko miłośnikom botaniki!
 

Park Klepacza

Fot. Zorro2212

To miejsce polecamy odwiedzić wczesną wiosną- wtedy w Parku Klepacza dzieją się prawdziwe cuda! W całym parku kwitną zachwycające, błękitne kwiaty- cebulice syberyjskie. Dosłownie pokrywają całe trawniki w parku, tworząc błękitne dywany. Ten widok sprawi, że zaniemówicie!
 
 
Zachęciliśmy was do odwiedzenia Łodzi?
 
Zobacz więcej na kolezanka.com