W środę media obegła wiadomość o śmierci prof. Wojciecha Rokity, który był zakażony koronawirusem. Nie miał on kontaktu z pacjentkami, a mimo to w sieci aż wrzało od hejtu, który spadł na lekarza. Był on ginekologiem, a pacjenci bali się o swoje zdrowie. Jednak fala hejtu była tak ogromna, że profesor postanowił wtargnąć na swoje życie. Niestety - skutecznie.

Nie żyje polski lekarz zakażony koronawirusem. Był wybitnym uczonym

Dlatego media proszą o zachowanie spokoju i wstrzymania się od hejtu, ponieważ takie postępowanie nikomu nie pomoże, jedynie może sprawić wiele zła.

Dziś wiadomo, że koronawirusa wykryto u kolejnego ginekologa z Polski. Lekarz pracował w Poznaniu. Był on na urlopie w Austrii, z którego wrócił 7 marca, kiedy epidemia już trwała. Do szpitala trafił w niedzielę z objawami zapalenia płuc. Jest w stanie ciężkim.

Popularne wiadomości teraz

Mama weszła do kuchni i zobaczyła, jak jej córeczka tańczy. Piękne i zapalające

68-letnia kobieta zaśpiewała stary hit, więc sędziowie wyskoczyli ze swoich miejsc

Wybierz z obrazka jednego mężczyznę, a przekonasz się jaki jest twój typ faceta. Możesz się zdziwić

Kenza Zouiten to kobieta, która ma najprzystojniejszego męża na świecie. Tak uważają jej fanki

Do tej pory znaleziono 140 pacjentek, które miały kontakt z lekarzem. Wykonano im testy, lecz wyniki nie są jeszcze znane. Jednak liczba ta, nie jest ostateczna. Lekarz w ubiegłym tygodniu przyjmował zarówno w prywatnym gabinecie jak i w prywatnej przychodni. Na szczęście nie działał on na terenie szpitala.

Także w Warszawie zdiagnozowano wirusa u jednego z pracowników szpitala na ul. Banacha. Na szczęście nie był to lekarz, ani pielęgniarka. Osoba ta nie miała kontaktu z pacjentami, lecz niestety miał on kontakt z personelem medycznym, który już konakt z pacjentami ma.

Polacy wykupują leki na zapas. Apteki nie nadążają. Ważny lek zniknął z półek

Rzeczniczka szpitala powiedziała, że opracowano listę osób, które mogły pozostawać w kontakcie bezpośrednim z osobą zakażoną i listę osób kontaktowanych pośrednio. "Zgodnie z zaleceniami osoby z kontaktu bezpośredniego są zobowiązane do przejścia 14-dniowej kwarantanny, a osoby z kontaktu pośredniego są zobligowane do obserwowania swojego stanu zdrowia, pomiaru temperatury ciała i nie podlegają ograniczeniom. Zgodnie z wytycznymi, podjęto także decyzję o dezynfekcji obszarów, w których ostatnio przebywały osoby skontaktowane bezpośrednio. Na czas dezynfekcji, szpital zamknięto.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana