We Włoszech jest 5 tysięcy zakażonych koronawirusem, ponad 10 tysięcy zmarło. Ta liczba przekroczyła nawet liczbę w samych Chinach, gdzie właśnie i wybuchła epidemia koronawirusa. Sytuacja pogarsza z każdym dniem, lekarzy na nadążają ratować ludzi. Wszystko wygląda bardzo katastroficzne.

Koronawirus w Polsce

Polska wyciąga pomocną dłoń dla Włoch w walce z koronawirusem. Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM, certyfikowany przez Światową Organizację Zdrowia postanowił wysłać polskich lekarzy do tego kraju, który w obecnej chwili potrzebuje wielkiej pomocy i wsparcia. 

Koronawirus w Polsce: pierwsza komunia święta odwołana?

15-osobowy zespół wyleciał transportem wojskowym 30 marca. Muszą się wrócić 9 kwietnia. Przed wyjazdem wszystkim zbadano na najawność COVID-19. Ponowne testy na koronawirus będą robione od razu po powrocie z Włoch. Polskie lekarzy wysłane do Lombardii, właśnie gdzie najwyższy odsetek zarażenia się wirusem.

Popularne wiadomości teraz

Ida Nowakowska nie pójdzie na ślub Kasi Cichopek i Macieja Kurzjewskiego. Dlaczego gwiazda nie została zaproszona na to święto

„W ciąży jesteś?”: Zaokrąglony brzuszek 15-letniej Viki Gabor wywołał lawinę komentarzy

Mamuśka ma wychodne": Dominika Gwit zrobiła niespodziankę swoim subskrybentom i pochwaliła się synkiem

Anna Mucha zaliczyła wielką wpadkę z ubraniem. To była wielka wpadka nawet dla niej

Polskie lekarzy wyjechali do Włoch, aby pomoc włoskim lekarzom

Dr Wojciech Wilk, prezes Fundacji PCPM i ekspert ONZ w sprawach zarządzania kryzysami humanitarnymi komentuje tę sytację:

W Polsce jest około 130 tys. lekarzy i 300 tys. pielęgniarek. Wyjazd 15-osobowego zespołu na 10 dni nie osłabi polskiego systemu ochrony zdrowia. 

Prezydenckie wybory 2020 będą? Będą! Za wszełką cenę!

Mówi tak samo o tym, że to "wsparcie włoskich lekarzy pozwoli im odpocząć po kilku tygodniach pracy bez przerwy". To tak zwany akt solidarności i konkretnej pomocy ze strony z Polski. 

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com