12 lipca odbyła się II tura wyborów prezydenckich. O najwyższą pozycję w państwie walczyli Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Walka obu panów była zacięta do samego końca i to też potwierdzają pierwsze sondażowe wyniki Ipsos.

Andrzeja Dudę poparło 50,4 procent wyborców, Rafał Trzaskowski zdobył zaś 49,6 procent głosów. Różnica więc wynosi zaledwie 0,8%. Wszystko więc może się jeszcze wydarzyć.

Żaden z kandydatów nie może więc otwierać jeszcze szampana, natomiast na pochwałę zasługują Polacy, którzy wykorzystali swoje prawo i obywatelski obowiązek i oddali głos. Padła bowiem rekordowa frekwencja. Mowa 68,9% zaangażowaniu naszego społeczeństwa. To bardzo dobry wynik, zważając także na to, że to wyższa wartość niż frekwencja w drugiej turze wyborów z 1995 roku, kiedy to o fotel prezydenta walczyli Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski i frekwencja wyniosła wtedy 68,23%.

Ostateczne wyniki wyborów poda dopiero Państwowa Komisja Wyborcza, kiedy policzone zostaną wszystkie głosy. Można się spodziewać nawet 2 procent różnicy między wynikami sondażowymi, a ostatecznymi, a więc wygrana Andrzeja Dudy nie jest jeszcze przesądzona. 

Popularne wiadomości teraz

Plotki o Tomaszu Kammelu się potwierdziły. To koniec jego pracy

Patrycja Sołtysik źle znosi rozstania z mężem. Tęsknota jest bardzo silna

Koniec programu 500 plus. Rząd tłumaczy!

TOP10 nietypowych miejsc na wakacje w Polsce. Jest tam pięknie i spokojnie

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com