Aby zrobić prawdziwe lody zgodnie z technologią stosowaną w PRL-u, będziesz potrzebować składników najwyższej jakości bez żadnych roślinnych lub innych niepotrzebnych dodatków. Jest to jedyny warunek niezbędny dla otrzymania naturalnych lodów o delikatnej, jednolitej konsystencji.

Składniki:

Sposób przygotowania:

  1. Najpierw należy ubić śmietankę z cukrem oraz wanilią. W tym celu wlej śmietankę do czystego suchego pojemnika do blendera, dodaj wanilię i zacznij ubijać przy użyciu trzepaczki (najpierw z małą prędkością, aby uniknąć rozpylania produktu, a następnie zwiększ go do maksimum) do uzyskania puszystej masy.

  2. Następnie do bitej śmietany dodawaj porcjami (po 1 łyżeczce) schłodzone mleko zagęszczone słodzone, za każdym razem delikatnie mieszając całość ubijakiem.

  3. Wlać uzyskaną masę do formy lub innego naczynia o pojemności około 1-1,2 litra. Zamknij formę pokrywką i wstaw do zamrażarki (temperatura powinna wynosić około -18°C) na 3-5 godzin lub do momentu, aż lody osiągną pożądaną konsystencję.

  4. Przed podaniem wyjmij pojemnik z lodami z zamrażarki i pozostaw na 5-10 minut w temperaturze pokojowej nie zdejmując pokrywki.

  5. W tym czasie możesz wyjąć jagody i czekoladę dla dekoracji.

  6. Oto przydatna rada: domowe lody można przechowywać w zamkniętym pojemniku w zamrażarce przy temperaturze -18 ° C nie więcej niż tydzień.