Wczoraj zapadła bardzo kontrowersyjna decyzja dotycząca prawa do aborcji kobiet. Do tej pory kobieta miała prawo poddać się aborcji w trzech przypadkach:

  1. Ciąża zagraża zdrowiu lub życiu matki.
  2. Ciąża jest wynikiem gwałtu.
  3. Płód ma nieodwracalne zmiany, które grożą kalectwem lub śmiercią

Premier Morawiecki zapowiedział zmiany funkcjonowaniu państwa

Obowiązująca od 1993 r. Ustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży zezwalała dotychczas na dokonanie aborcji w trzech przypadkach. Jednym z nich było właśnie duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu

Wczorajszy wyrok jednak zaburzył jednak to prawo i zabrania kobietom wyboru. Od dziś brak jest zgody na dokonanie aborcji w wypadku choroby płodu!

Popularne wiadomości teraz

Kobieta, która nie boi się zimna i w wieku 58 lat wygląda na 30. Kobieta stała się prawdziwym odkryciem dla wszystkich

Ten lekarz działa za darmo dla pacjentów, którzy nie mogą zapłacić. Każdy powinien znać tę wspaniałą osobę

Kim jest siostra Igi Świątek i jaki wpływ miała na jej historyczny sukces? "Była lepsza ode mnie i to mnie bardzo motywowało"

Na co swędzi lewe kolano?

Konstytucja mówi o prawie do życia!

Art. 38 mówi o tym, że Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia. "Przyrodzona i niezbywalna godność człowieka stanowi źródło wolności i praw człowieka i obywatela. Jest ona nienaruszalna, a jej poszanowanie i ochrona jest obowiązkiem władz publicznych

Trybunał podtrzymuje stanowisko, zgodnie z którym życie ludzkie jest wartością w każdej fazie rozwoju i jako wartość, której źródłem są przepisy konstytucyjne, powinno ono być chronione przez ustawodawcę nie tylko w formie przepisów gwarantujących przetrwanie człowieka jako jednostki czysto biologicznej, ale też jako bytu całościowego, dla którego egzystencji niezbędne są też odpowiednie warunki społeczne, bytowe, kulturowe w całości składające się na istnienie jednostki.

Co o tym myślicie?

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com