To już pewne, że od przyszłego roku także i Polska przystąpi do szczepień przeciw COVID-19. Jednak mimo zapewnień naukowców i polskiego rządu - wiele osób ma wątpliwości czy tak szybko skonstruowana szczepionka faktycznie będzie skuteczna. 

Według informacji szczepionka na COVID-19 przeszła tyle samo testów, na takiej samej liczbie badanych co szczepionki na inne choroby, a jej szybkie wyprodukowanie było wynikiem po prostu rychłego dofinansowania badań nad nią i przyspieszenia administracyjnej drogi do wypuszczenia szczepionki w obieg tak, by zapobiec dalszemu rójnowaniu gospodarki, nie tylko w Polsce.

Małgorzata Kożuchowska: „Mam zespół MDP”. Coraz więcej gwiazd się do tego przyznaje

W celu doinformowania wszystkich zainteresowanych i tych, którzy mają wątpliwości w związku ze szczepieniami uruchomiono specjalną infolinię i stronę internetową. By uzyskać wszelkie odpowiedzi na dręczące nas pytania mamy dzwonić pod numer 989 lub wejść na stronę internetową https://www.gov.pl/web/szczepimysie.

Zarówno na stronie internetowej, jak i pod numerem telefonu mamy dowiedzieć się między innymi o tym, kto, kiedy i gdzie może się zaszczepić. Oprócz tego można też zapoznać się z samą procedurą szczepienie krok po kroku.

Popularne wiadomości teraz

Piękna wieczorna modlitwa do Anioła Stróża

Te sławne kobiety są z o wiele młodszymi od nich partnerami. Rekordowa różnica to 32 lata

Najkrótsze małżeństwa w historii. Rekordziści pokłócili się i rozstali się w dniu ślubu

Ale wtopa! Katarzyna Cichopek pokazała przypadkiem rozebranego męża. Ma się czym pochwalić

Marcin Prokop pochwalił się zdjęciem z 14-letnią córką. Dziewczynka odziedziczyła wzrost po tacie

Jak wiemy, w pierwszej kolejności szczepieniom poddany ma być personel medyczny, pracownicy sanepidu i domów pomocy społecznej, a po nich nauczyciele, żołnierze i seniorzy z domów opieki. Szczepienia będą bezpłatne i dobrowolne.

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com