Co byście zrobili z taką kwotą? Jedni pewnie wydaliby pierwszy milion od razu na dom lub mieszkanie, podróż dookoła świata, super samochód albo przebalowali. 46-latek dokonał jednak innego wyboru, co zostało właśnie ujawnione.

Co Tomasz Komenda zrobił z pierwszym milionem? Pewnie tego się nie spodziewaliście

Tomasz Komenda w wieku 23 lat usłyszał wyrok, który zniszczył mu życie. Za zbrodnię, której w rzeczywistości nie popełnił, otrzymał 25 lat pozbawienia wolności. Na szczęście w wyniku ponownych działań prokuratorów i jednego policjanta, Tomasz Komenda odzyskał wolność po 18 latach odsiadki za niewinność. Choć domagał się większej kwoty zadośćuczynienia, to i tak otrzymał blisko 13 milionów złotych.

Tomasz Komenda zaraz po otrzymaniu milionów zadośćuczynienia zrobił to!

A dokładnie za poniesione krzywdy otrzymał 12 mln. 811 tys. 533 złote. Tak wielka kwota wywołała w Polsce narodową dyskusję. W kwestii odszkodowania Komendy wypowiedział się nawet raper Tede.

Popularne wiadomości teraz

„Mój mąż poszedł na ryby z przyjacielem, a potem spotkałam tego "przyjaciela" w supermarkecie: zaniemówiłam”

„Babciu, czy dostaniemy pierogi: Nie, one są dla Andrzeja, dla was już zrobiłam kanapki z margaryną”

Pewien facet znalazł zniszczony portfel. Nie miał pojęcia, do czego może on prowadzić: „ Czekałam na ciebie całe życie”

„Mój syn w ogóle nie był do mnie podobny, więc zmusiłem moją żonę do wykonania testu na ojcostwo: dobrze, że to zrobiliśmy”

"Nie wiem, czy 18 lat można wynagrodzić za 12 milionów. Nie wiem, czy to jest sprawiedliwy wyrok. Żadna moneta nie jest dla mnie... żadne pieniądze mi tego nie wynagrodzą, to jest tylko moneta. Moich lat nikt nie wróci" - skomentował Tomasz Komenda.

Nie ma jednak sensu ukrywać, że pieniądze pozwoliły Tomaszowi "odkuć się" za stracone lata. Zanim jednak wybrał hulanki, jak dowiedział się magazyn "Polityka" Tomasz Komenda zaraz po otrzymaniu pieniędzy zrobił coś, co pewnie każdy by zrobił. Jak tylko otrzymał pieniądze na konto to na drugi dzień wybrał się do banku:

"Kiedy otrzymał odszkodowanie, następnego dnia poszedł do banku wypłacić milion. Specjalnie dla niego zamknięto oddział banku. Pieniądze zaniósł mamie" - czytamy w "Polityce".

Tomasz Komenda zerwał kontakt z własną matką, Teresą Klemańską

Niestety dalsze losy rodziny nie był już tak kolorowe. Matka Tomasza Komendy, Teresa Klemańska przez cały czas pobytu syna w zakładzie zamkniętym wspierała go, jak tylko mogła. 

Pisaliśmy również o: Anna Mucha ma zgrabne nogi jak Marilyn Monroe. Fani zachwycono. "Nogi do nieba"

Może zainteresuje Cię to: Justyna Żyła przeszła wielką zmianę. Wszystko pokazała publicznie

Przypominamy o: W Wielki Piątek w kościele parafialnym Matki Bożej Nadziei doszło do wyjątkowego wydarzenia, które poruszyło serca wiernych