Piotr Żyła to nie tylko popularny polski skoczek narciarski, ale także człowiek wierzący, który regularnie uczęszcza na nabożeństwa i angażuje się w działalność Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce.

Chociaż nie jest katolikiem, jego wiara jest dla niego ważna i stanowi istotną część jego życia.

Piotr Żyła - od Szkoły Mistrzostwa Sportowego do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego

Piotr Żyła od najmłodszych lat był uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, gdzie uczęszczał na lekcje religii ewangelickiej.

Piotr chodził do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku gdzie są prowadzone zarówno katolickie, jak i ewangelickie lekcje religii. Uczniowie są z całej Polski i należą do różnych Kościołów. Opiekę duszpasterską nad uczniami sprawują dwaj katecheci – katolicki i ewangelicki. Piotr uczęszczał na lekcje religii ewangelickiej. Lekcje religii były z Piotrem wielką przyjemnością. Piotr należy do bardzo pogodnych ludzi – komentował duchowny w rozmowie z portalem bielskobiala.naszemiasto.pl.

Popularne wiadomości teraz

"Pewnego razu mężczyzna zasugerował, aby jego żona zamieszkała osobno. Był szczęśliwy, że może zacząć żyć sam, ale coś nie poszło tak, jak planował"

„Mojemu mężowi nie spodobał się mój pomysł zmiany i patrzy na młode dziewczyny: gdzie jest sprawiedliwość”

„Mój mąż zawsze jest na wycieczce z przyjaciółmi, więc postanowiłam zrobić sobie dzień wolnego: Czy rodzina nic dla ciebie nie znaczy"

„Były mąż miał nową kochankę, a ona natychmiast postawiła mu ultimatum: nie rozumiem, dlaczego muszę zrezygnować z jego nazwiska”

Jako dorosły człowiek nadal regularnie uczęszcza na nabożeństwa i angażuje się w działalność Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Być może to właśnie dzięki swojej wierze i wartościom, które z nią się wiążą, osiąga takie sukcesy w sporcie.

Piotr Żyła - człowiek pogodny i charytatywny

Piotr Żyła to nie tylko skoczek narciarski i człowiek wierzący, ale także osoba bardzo pogodna i charytatywna. Od wielu lat angażuje się w organizację imprez charytatywnych w parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu.

Za swoją aktywność został nawet uhonorowany specjalnym odznaczeniem z okazji 500 lat reformacji. Medal ten jest przyznawany osobom, które angażują się w dialog między kościołami - katolickim i ewangelickim.

Piotr Żyła - nie tylko skoczek narciarski

Piotr Żyła to człowiek o wielu pasjach i zainteresowaniach. Choć jego nazwisko kojarzy się przede wszystkim z narciarstwem, to warto zauważyć, że jest także człowiekiem wierzącym, charytatywnym i pogodnym.

Jego życie to nie tylko sukcesy sportowe, ale także wartości, które są dla niego ważne i które stara się pielęgnować każdego dnia.

Pisaliśmy również o: Dominika podzieliła się swoimi doświadczeniami w opiece nad dziećmi Marcina Hakiela i Kasi Cichopek. Szczere słowa do fanów

Może zainteresuje Cię to: Córka Waldemara Goszcza na podium mody i w roli mamy. Jak teraz wygląda życie Wiktorii Goszcz

Przypominamy o: Piosenkarz Michał Wiśniewski o ciągłym sądzeniu przez ludzi. "Ludzie oceniają mnie przez pryzmat dziecioróbstwa"