Piotr Żyła to nie tylko popularny polski skoczek narciarski, ale także człowiek wierzący, który regularnie uczęszcza na nabożeństwa i angażuje się w działalność Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce.

Chociaż nie jest katolikiem, jego wiara jest dla niego ważna i stanowi istotną część jego życia.

Piotr Żyła - od Szkoły Mistrzostwa Sportowego do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego

Piotr Żyła od najmłodszych lat był uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, gdzie uczęszczał na lekcje religii ewangelickiej.

Piotr chodził do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku gdzie są prowadzone zarówno katolickie, jak i ewangelickie lekcje religii. Uczniowie są z całej Polski i należą do różnych Kościołów. Opiekę duszpasterską nad uczniami sprawują dwaj katecheci – katolicki i ewangelicki. Piotr uczęszczał na lekcje religii ewangelickiej. Lekcje religii były z Piotrem wielką przyjemnością. Piotr należy do bardzo pogodnych ludzi – komentował duchowny w rozmowie z portalem bielskobiala.naszemiasto.pl.

Popularne wiadomości teraz

Trudne przeżycia Anny Dereszowskiej z teściami. Historia, która ciężko uwierzyć

Polska ikona filmowa gwiazda "Czterech pancernych i psa" nie żyje. Wygląd miejsca spoczynku zaskoczy każdego

Katarzyna Dowbor apeluje do syna. "Nie wolno ci tego synu zrobić. Zabraniam"

Psycholog wyjawił skrywaną prawdę o związku Hakiela i Kurzajewskiego. Nie pozostawiła złudzeń

Jako dorosły człowiek nadal regularnie uczęszcza na nabożeństwa i angażuje się w działalność Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Być może to właśnie dzięki swojej wierze i wartościom, które z nią się wiążą, osiąga takie sukcesy w sporcie.

Piotr Żyła - człowiek pogodny i charytatywny

Piotr Żyła to nie tylko skoczek narciarski i człowiek wierzący, ale także osoba bardzo pogodna i charytatywna. Od wielu lat angażuje się w organizację imprez charytatywnych w parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu.

Za swoją aktywność został nawet uhonorowany specjalnym odznaczeniem z okazji 500 lat reformacji. Medal ten jest przyznawany osobom, które angażują się w dialog między kościołami - katolickim i ewangelickim.

Piotr Żyła - nie tylko skoczek narciarski

Piotr Żyła to człowiek o wielu pasjach i zainteresowaniach. Choć jego nazwisko kojarzy się przede wszystkim z narciarstwem, to warto zauważyć, że jest także człowiekiem wierzącym, charytatywnym i pogodnym.

Jego życie to nie tylko sukcesy sportowe, ale także wartości, które są dla niego ważne i które stara się pielęgnować każdego dnia.

Pisaliśmy również o: Dominika podzieliła się swoimi doświadczeniami w opiece nad dziećmi Marcina Hakiela i Kasi Cichopek. Szczere słowa do fanów

Może zainteresuje Cię to: Córka Waldemara Goszcza na podium mody i w roli mamy. Jak teraz wygląda życie Wiktorii Goszcz

Przypominamy o: Piosenkarz Michał Wiśniewski o ciągłym sądzeniu przez ludzi. "Ludzie oceniają mnie przez pryzmat dziecioróbstwa"