Jej ciało spoczęło na jednym z najbardziej znanych cmentarzy w Warszawie - Powązkach. Pomimo ogromnej popularności, na jej grobie rzadko leżą kwiaty i znicze, a artystka została zapomniana.

Osiecka zdobyła niezwykłą popularność dzięki swoim piosenkom, które napisała dla licznych polskich artystów, takich jak Maryla Rodowicz, Edyta Geppert, Anna Szałapak, Skaldowie, Czerwone Gitary i wielu innych.

Jej twórczość zawierała takie przeboje jak "Sing, sing", "Małgośka", "Ballada wagonowa", "Bossanova do poduszki", "Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma", "Komu weselne dzieci", "Na zakręcie", "Na całych jeziorach ty", "Niech żyje bal".

Poeta odeszła 7 marca 1997 roku z powodu nowotworu jelita grubego. Jej miejsce spoczynku na Powązkach nie odzwierciedla popularności, jaką cieszyła się za życia.

Grob pozostaje opustoszały, pozbawiony zarówno zniczy, jak i kwiatów. Fani Osieckiej zapomnieli o niej i przestali uczęszczać na jej grobowiec.

Popularne wiadomości teraz

Katarzyna Cichopek dzieli się szczegółami ślubu z Marcinem Hakielem. "To on nalegał na ślub"

Rodzicielska troska. Katarzyna Cichopek dzieli się trudnościami związanymi z synem. "To nawet nie jest żart"

Romans Agnieszki Chylińskiej z agentką wstrząsa show-biznesem. Mąż artystki wypowiada się na ten temat

Córka Waldemara Goszcza na podium mody i w roli mamy. Jak teraz wygląda życie Wiktorii Goszcz

Jeśli chodzi o bliskich Agnieszki Osieckiej, nie dziwi, że nie odwiedzają jej grobu. Jej jedyna córka, Agata Passent, ma bardzo trudne wspomnienia związane z matką. Mimo że Osiecka była znakomitą artystką, niestety była fatalną żoną i matką.

Jej prywatne życie było pełne burz. Osiecka zaczęła romans z Markiem Hłaską, gdy miała 19 lat. Związek przetrwał kilka miesięcy. Po studiach wyszła za mąż za Wojciecha Frykowskiego. Następnie miała romanse z Jeremim Przyborą, Wojciechem Jesionką i Mieczysławem F. Rakowskim.

Na dłużej związała się z publicystą Danielem Passentem, z którego to związku urodziła się Agata Passent. Gdy Agata miała 6 lat, Osiecka opuściła Passenta i zostawiła córkę pod jego opieką, zamieszkując u swojej matki.

Osiecka zmagała się z narastającym problemem alkoholizmu. Jej córka, Agata, bardzo cierpiała z powodu matczynej choroby. W swoich wspomnieniach opisywała, jak czuła się odrzucona jako dziecko. Pierwsze odrzucenie było związane z tym, że matka nie chciała mieszkać z nią. Drugie wynikało z faktu, że nawet jako matka wybierała alkohol zamiast córki.

Wakacje spędzane z matką były dla Agaty źródłem ogromnego stresu. Czuła się odpowiedzialna nie tylko za siebie, ale także za trzeźwienie matki. Wiele razy musiała wyciągać ją pijaną z barów na Saskiej Kępie.

Problemy matki odbiły się na psychice młodej dziewczyny, prowadząc do silnej depresji. Agata zaczęła szukać winy za picie matki w sobie. Jej włosy zaczęły wypadać, a musiała poddać się leczeniu szpitalnemu. Dopiero gdy wyjechała na studia do Stanów Zjednoczonych, udało jej się trafić na terapię dla Dorosłych Dzieci Alkoholików. Wtedy zrozumiała, że może odpowiadać za swoje życie i że nie jest odpowiedzialna za matkę.

Mimo że Agata Passent wybaczyła matce po latach, nie dziwi, że nadal trudno jej odwiedzać grób Osieckiej. To miejsce przypomina jej trudne i bolesne wspomnienia związane z matką.

Smutne zdjęcia grobu Agnieszki Osieckiej, opustoszałe i pozbawione kwiatów, są symbolicznym świadectwem zapomnienia artystki. Choć Osiecka odegrała znaczącą rolę w polskiej kulturze i pozostawiła niezapomniany wkład w muzykę i literaturę, jej życie prywatne było pełne dramatów i trudności. Warto pamiętać o jej niezwykłym talentu i twórczości, która dotknęła serc wielu ludzi. Mimo zapomnienia, jej spuścizna pozostaje ważnym elementem polskiego dziedzictwa kulturalnego.

Pisaliśmy również o: Tajemnica finansowej zagadki Dagmary Kaźmierskiej. Dlaczego mimo życia jak królowa, nieustannie narzeka na brak pieniędzy

Może zainteresuje Cię to: Zaskakujące podobieństwo. Odkrycie, które ujawnia, jak wiele wspólnego mają Izabela Małysz i jej córka

Przypominamy o: Odważna sesja Marceliny Ziętek. Gorące zdjęcie podbija sieć