Hersha Parady, niezapomniana gwiazda kultowego serialu "Domek na prerii", wcielająca się w postać Alice Garvey, odeszła spokojnie w swoim domu w Norfolk, Wirginia, w Stanach Zjednoczonych.

Wiekowa aktorka, będąca symbolem dla wielu pokoleń, zakończyła swój niezwykły żywot. Śmierć Hershy Parady to nie tylko utrata dla branży rozrywkowej, lecz również dla wszystkich tych, którzy zachwycali się jej grą na ekranie.

"Domek na prerii", niezapomniany serial lat 80., przyniósł popularność nie tylko głównej obsadzie, ale także postaciom drugoplanowym, które stały się nieodłączną częścią rodzinnej historii Ingallsów. Wśród nich znajdowała się Hersha Parady, która jako Alice Garvey na stałe zapisała się w sercach widzów.

Urodzona 25 maja 1945 roku w stanie Ohio, Hersha Parady wkroczyła na aktorską scenę w bardzo młodym wieku. Już jako nastolatka zaczęła profesjonalnie uprawiać aktorstwo, a później podążyła za swoimi marzeniami i przeniosła się do Kalifornii, by tam kontynuować swoją karierę. Jednak to rola Alice Garvey w "Domku na prerii" na zawsze związała ją z miłośnikami telewizji na całym świecie.

Niestety, wieść o śmierci Hershy Parady to dla wielu bolesne zakończenie pewnej epoki. Aktorka od pewnego czasu zmagała się z chorobą, przede wszystkim z guzem mózgu.

Popularne wiadomości teraz

Niespodzianka na premierze "Znachora". Profesor Wilczur w nowym świetle. Co sądzą o tym fani

Romans Agnieszki Chylińskiej z agentką wstrząsa show-biznesem. Mąż artystki wypowiada się na ten temat

Marcin Hakiel wbił szpile Katarzynie Cichopek. "Wkrótce do sądu trafią odpowiednie pozwy"

Papież Franciszek trafił do szpitala. Co wiadomo o jego stanie zdrowia

Wsparcie fanów i osób z branży aktorskiej próbowało pomóc w opłaceniu kosztów leczenia poprzez zbiórkę na platformie "GoFundMe". Niestety, choć serce wielu osób było otwarte, los nie okazał się łaskawy i Hersha Parady opuściła naszego świata.

Jej syn, Jonathan Peverall, stał przy niej do samego końca. To on potwierdził tę smutną wiadomość dla "The Hollywood Reporter". W mediach społecznościowych syn aktorki ujawnił również, że jej walka toczyła się z opornym guzem mózgu oraz oponiakiem.

W ostatnich miesiącach Hersha Parady przeszła z domu w okolicach Los Angeles do rezydencji swojego syna w Wirginii, w nadziei na lepszą opiekę i wsparcie. Niestety, stan aktorki z czasem się pogorszył, a dodatkowo doszło do zapalenia płuc.

Choć odeszła fizycznie, jej dziedzictwo pozostanie w sercach wielu ludzi. Hersha Parady zostawiła nie tylko niezapomniane role, ale także inspirację dla młodszych pokoleń aktorów. Jej odwaga w walce z chorobą była przykładem siły i determinacji. Z całego świata płyną kondolencje dla najbliższych Hershy Parady.

Pisaliśmy również o: Tragiczna strata dla polskiej muzyki. Mąż potwierdza odejście słynnej artystki

Może zainteresuje Cię to: Pola Wiśniewska na wakacjach bez słynnego męża. Czy to koniec ich historii miłosnej

Przypominamy o: Kuba Wojewódzki nie pozostawił suchej nitki na Marcinie Hakielu. Ironiczny komentarz na horyzoncie. "Mam nadzieję, że poczułeś się lepiej"