Jednak ostatnimi czasy pojawiły się zmiany w jej podejściu do religii, o których opowiedziała w szczerej rozmowie z Magdą Mołek.

Przez lata, Jolanta Kwaśniewska uchodziła za osobę wierzącą, a jej przywiązanie do Kościoła cieszyło się ogromnym zaufaniem wśród Polaków. Wspominała publicznie o swoim szacunku dla papieża Jana Pawła II i jego roli w polskiej historii. Teraz jednak jej perspektywa wygląda inaczej.

W rozmowie z Magdą Mołek Jolanta Kwaśniewska przyznała, że instytucja Kościoła bardzo ją zawiodła. Jej zmiana podejścia do religii wiąże się z licznymi aferami, które ujrzały światło dzienne i które, jej zdaniem, były zbyt często zamiatane pod dywan. Jolanta Kwaśniewska w szczególności odniosła się do kontrowersji wokół kwestii aborcji i niesłusznego stanowiska hierarchów Kościoła.

Pierwsza Dama wyraziła swój żal do księży i hierarchów za brak konsekwencji w rozliczaniu się z afer i skandali. Wskazała na fakt, że liczba afer w instytucji kościelnej jest nie do przyjęcia, a te wydarzenia sprawiły, że straciła wiarę w tę instytucję.

Jolanta Kwaśniewska zaznaczyła, że obecnie rzadko chodzi do kościoła, a w świątyniach pojawia się jedynie podczas podróży zagranicznych. Nie przystępuje również do spowiedzi, uważając, że nie ma już żadnych związków z Kościołem. Stanowczo podkreśliła, że religia stała się dla niej "zamkniętą kartą w życiu."

Popularne wiadomości teraz

"Czułam się zbyt stara i zbyt zmęczona, by mieć kolejne dziecko, ale Adam zrobił wszystko, co w jego mocy, by zmienić moje zdanie"

"Mieliśmy wesele. Daliśmy tej parze mieszkanie, które oszczędzaliśmy dla naszej córki. Urządziliśmy je": co jeszcze możemy zrobić

"Pobraliśmy się, gdy byłam już w siódmym miesiącu ciąży. Świętowaliśmy skromnie, tylko z najbliższymi. Po ślubie nie mieliśmy dokąd pójść"

"Płacić czesne, kupować rzeczy, mieć ślub, ale gdzie jest wdzięczność". Anna po raz pierwszy w życiu pomyślała o sobie i stała się samolubną matką

To zamknięta karta w moim życiu - stanowczo określiła Jolanta Kwaśniewska.

Liczba afer zamiatanych pod dywan jest dla mnie czymś niewiarygodnym - zauważyła, jednocześnie odnosząc się do aborcji. Pierwsza Dama nie zgadza się ze stanowiskiem duchownych. 

Warto przypomnieć, że podczas sakramentalnej przysięgi z Aleksandrem Kwaśniewskim, tylko Jolanta Kwaśniewska zdecydowała się na wypowiedzenie formuły "Tak mi dopomóż, Panie Boże Wszechmogący, w Trójcy Jedyny i wszyscy święci." Teraz jednak jej stosunek do religii wyraźnie się zmienił, a Kościół przestał odgrywać kluczową rolę w jej życiu. Jolanta Kwaśniewska podsumowała swoje obecne uczucia słowami:

Z wiarą jest teraz kiepsko. Kościół zawiódł mnie tak bardzo, że do rozmowy z Najwyższym nie potrzebuję żadnych pośredników - podsumowała Jolanta Kwaśniewska. 

Pisaliśmy również o: Marcin Hakiel prezentuje nową partnerkę. Nieznane kulisy ich związku

Może zainteresuje Cię to: Sądowy wyrok dla Zenona M.. Co to oznacza dla świata disco polo

Przypominamy o: Córka Lewandowskich przyłapała rodziców na gorącym uczynku. Zdjęcie wszystko wyjaśnia