Jednak ostatnimi czasy pojawiły się zmiany w jej podejściu do religii, o których opowiedziała w szczerej rozmowie z Magdą Mołek.

Przez lata, Jolanta Kwaśniewska uchodziła za osobę wierzącą, a jej przywiązanie do Kościoła cieszyło się ogromnym zaufaniem wśród Polaków. Wspominała publicznie o swoim szacunku dla papieża Jana Pawła II i jego roli w polskiej historii. Teraz jednak jej perspektywa wygląda inaczej.

W rozmowie z Magdą Mołek Jolanta Kwaśniewska przyznała, że instytucja Kościoła bardzo ją zawiodła. Jej zmiana podejścia do religii wiąże się z licznymi aferami, które ujrzały światło dzienne i które, jej zdaniem, były zbyt często zamiatane pod dywan. Jolanta Kwaśniewska w szczególności odniosła się do kontrowersji wokół kwestii aborcji i niesłusznego stanowiska hierarchów Kościoła.

Pierwsza Dama wyraziła swój żal do księży i hierarchów za brak konsekwencji w rozliczaniu się z afer i skandali. Wskazała na fakt, że liczba afer w instytucji kościelnej jest nie do przyjęcia, a te wydarzenia sprawiły, że straciła wiarę w tę instytucję.

Jolanta Kwaśniewska zaznaczyła, że obecnie rzadko chodzi do kościoła, a w świątyniach pojawia się jedynie podczas podróży zagranicznych. Nie przystępuje również do spowiedzi, uważając, że nie ma już żadnych związków z Kościołem. Stanowczo podkreśliła, że religia stała się dla niej "zamkniętą kartą w życiu."

Popularne wiadomości teraz

Zenek Martyniuk dzieli się wspaniałą nowiną. Cała Polska w zachwycie

Piotr i Agata Rubik zamierzają zostać się na stałe poza Polską? Żona muzyka powiedziała całą prawdę

Wysokość emerytury Marii Winiarskiej zaskoczy każdego, kto dowie się, ile ona wynosi. "Przez pół wieku ciężko pracowałam"

Matka i ojciec Kamilka, którzy zgotowali dziecku piekło na ziemi, usłyszeli wyrok. Sąd nie miał dla nich litości

To zamknięta karta w moim życiu - stanowczo określiła Jolanta Kwaśniewska.

Liczba afer zamiatanych pod dywan jest dla mnie czymś niewiarygodnym - zauważyła, jednocześnie odnosząc się do aborcji. Pierwsza Dama nie zgadza się ze stanowiskiem duchownych. 

Warto przypomnieć, że podczas sakramentalnej przysięgi z Aleksandrem Kwaśniewskim, tylko Jolanta Kwaśniewska zdecydowała się na wypowiedzenie formuły "Tak mi dopomóż, Panie Boże Wszechmogący, w Trójcy Jedyny i wszyscy święci." Teraz jednak jej stosunek do religii wyraźnie się zmienił, a Kościół przestał odgrywać kluczową rolę w jej życiu. Jolanta Kwaśniewska podsumowała swoje obecne uczucia słowami:

Z wiarą jest teraz kiepsko. Kościół zawiódł mnie tak bardzo, że do rozmowy z Najwyższym nie potrzebuję żadnych pośredników - podsumowała Jolanta Kwaśniewska. 

Pisaliśmy również o: Marcin Hakiel prezentuje nową partnerkę. Nieznane kulisy ich związku

Może zainteresuje Cię to: Sądowy wyrok dla Zenona M.. Co to oznacza dla świata disco polo

Przypominamy o: Córka Lewandowskich przyłapała rodziców na gorącym uczynku. Zdjęcie wszystko wyjaśnia