Indywidualny styl, typ twarzy, tekstura włosów i oczywiście wiek odgrywają rolę w tym wyborze. Chociaż nie ma sztywnych zasad, które pasowałyby każdemu, istnieje kilka fryzur, które są najczęściej wybierane przez starsze kobiety, ponieważ lepiej komponują się z wiekiem i uwzględniają cechy włosów.

Dla kobiet po 50. roku życia istnieje wiele opcji strzyżenia innych niż krótkie fryzury, które nie tylko podkreślają urodę, ale także zapewniają łatwą pielęgnację i styl w codziennym życiu.

Jeśli jesteś po sześćdziesiątce lub zbliżasz się do tego wieku i chcesz odświeżyć swój wygląd, poniżej znajdziesz 3 popularne fryzury, które są odpowiednie dla tej grupy wiekowej i mogą zainspirować Cię do następnej wizyty w salonie kosmetycznym.

Asymetryczne pixie

Asymetryczne pixie to świetny wybór, jeśli lubisz krótkie fryzury. Ta fryzura różni się od klasycznego pixie większą objętością pasm i długą falującą grzywką. Jest to swobodna i wszechstronna fryzura, która podkreśla rysy twarzy i pomaga stworzyć młodzieńczy wygląd. Jest idealna dla cienkich włosów o niskiej gęstości.

Popularne wiadomości teraz

Pewnego dnia nie poszłam do pracy, kupiłam zamek z wyprzedzeniem, wezwałam ślusarza i usiadłam, czekając, aż moja teściowa opuści dom

Nieznane fakty. Jak Gabriel Seweryn wprowadził zamieszanie do relacji z matką przed odejsciem

Historia z życia wzięta. Moja narzeczona zostawiła mnie w dniu ślubu. 30 lat później spotkałem ją przypadkiem

Adam przywiózł ze wsi swoją starą matkę. Teraz miała zamieszkać z nimi. Oburzenie jego żony nie znało granic

Bob z grzywką

Ta opcja świetnie wygląda u 50-latek, ale stają się one jeszcze bardziej wyraziste, jeśli dodamy do nich modne firankowe grzywki, które pozostawiają widoczne czoło. Grzywka dodaje fryzurze świeżości i odmładza ją, a bob wygląda schludnie i efektownie. Jeśli chcesz nadać fryzurze nieco radości, możesz postawić na lekko uniesiony bob z przodu, aby dodać jej ruchu i objętości.

Długi bob

Włosy średniej długości są bardzo atrakcyjne po pięćdziesiątce, szczególnie dla osób, które szczycą się długimi i zdrowymi włosami. Jedną z najpopularniejszych fryzur w tej kategorii jest długi bob z prostą podstawą. Ta fryzura jest odpowiednia dla okrągłych twarzy i może być noszona w wielu wariantach: proste, cieniowane lub falowane dla ruchu i objętości.

Pamiętaj, że ważne jest, aby wybrać fryzurę, która pasuje do Twojego stylu, odpowiada Twojemu typowi włosów i doda Ci pewności siebie. Nie ma sztywnych reguł, a indywidualność jest zawsze doceniana.

Pisaliśmy również o: "Pani mąż ma syna Michała, który jest w sierocińcu". Niedawno otrzymałam taki telefon

Może zainteresuje Cię to: Marcin Hakiel niespodziewanie pokazał zdjęcie z nową dziewczyną. Fani nie mogli uwierzyć własnym oczom

Przypominamy o: Minął rok od rozwodu. Spotkałem moją byłą żonę, a raczej to, co z niej zostało. Stała się zupełnie inna