Indywidualny styl, typ twarzy, tekstura włosów i oczywiście wiek odgrywają rolę w tym wyborze. Chociaż nie ma sztywnych zasad, które pasowałyby każdemu, istnieje kilka fryzur, które są najczęściej wybierane przez starsze kobiety, ponieważ lepiej komponują się z wiekiem i uwzględniają cechy włosów.

Dla kobiet po 50. roku życia istnieje wiele opcji strzyżenia innych niż krótkie fryzury, które nie tylko podkreślają urodę, ale także zapewniają łatwą pielęgnację i styl w codziennym życiu.

Jeśli jesteś po sześćdziesiątce lub zbliżasz się do tego wieku i chcesz odświeżyć swój wygląd, poniżej znajdziesz 3 popularne fryzury, które są odpowiednie dla tej grupy wiekowej i mogą zainspirować Cię do następnej wizyty w salonie kosmetycznym.

Asymetryczne pixie

Asymetryczne pixie to świetny wybór, jeśli lubisz krótkie fryzury. Ta fryzura różni się od klasycznego pixie większą objętością pasm i długą falującą grzywką. Jest to swobodna i wszechstronna fryzura, która podkreśla rysy twarzy i pomaga stworzyć młodzieńczy wygląd. Jest idealna dla cienkich włosów o niskiej gęstości.

Popularne wiadomości teraz

"Widzę jakieś papiery w koszu. Serce podpowiadało mi, że mój mąż nie jest w podróży służbowej. Podwinęłam rękawy i sięgnęłam do wiadra"

"Nie ufaj Lisie, to zła osoba. Znam ją od 20 lat". To nie powstrzymuje jej przed korzystaniem z usług twojego męża

"Jeśli chcecie żyć szczęśliwie, nigdy nie dawajcie swoim mężczyznom drugiej szansy. Po rozwodzie nauczyłam się tej lekcji na zawsze"

"Mieliśmy wesele. Daliśmy tej parze mieszkanie, które oszczędzaliśmy dla naszej córki. Urządziliśmy je": co jeszcze możemy zrobić

Bob z grzywką

Ta opcja świetnie wygląda u 50-latek, ale stają się one jeszcze bardziej wyraziste, jeśli dodamy do nich modne firankowe grzywki, które pozostawiają widoczne czoło. Grzywka dodaje fryzurze świeżości i odmładza ją, a bob wygląda schludnie i efektownie. Jeśli chcesz nadać fryzurze nieco radości, możesz postawić na lekko uniesiony bob z przodu, aby dodać jej ruchu i objętości.

Długi bob

Włosy średniej długości są bardzo atrakcyjne po pięćdziesiątce, szczególnie dla osób, które szczycą się długimi i zdrowymi włosami. Jedną z najpopularniejszych fryzur w tej kategorii jest długi bob z prostą podstawą. Ta fryzura jest odpowiednia dla okrągłych twarzy i może być noszona w wielu wariantach: proste, cieniowane lub falowane dla ruchu i objętości.

Pamiętaj, że ważne jest, aby wybrać fryzurę, która pasuje do Twojego stylu, odpowiada Twojemu typowi włosów i doda Ci pewności siebie. Nie ma sztywnych reguł, a indywidualność jest zawsze doceniana.

Pisaliśmy również o: "Pani mąż ma syna Michała, który jest w sierocińcu". Niedawno otrzymałam taki telefon

Może zainteresuje Cię to: Marcin Hakiel niespodziewanie pokazał zdjęcie z nową dziewczyną. Fani nie mogli uwierzyć własnym oczom

Przypominamy o: Minął rok od rozwodu. Spotkałem moją byłą żonę, a raczej to, co z niej zostało. Stała się zupełnie inna