Aktor, którego kariera obejmowała wiele ikonicznych filmów, takich jak "Zabójcza broń 2" i "Polowanie na Czerwony Październik", zmarł w wieku 95 lat, pozostawiając po sobie dziedzictwo, którego trudno nie docenić.

Joss Ackland, urodzony 29 lutego 1928 roku, już za życia zdobył uznanie jako niezwykle utalentowany i lubiany aktor.

Jego charakterystyczny głos i zdolności przywódcze sprawiły, że każda jego rola była nasycona intensywnością i powagą. Rodzina aktora, w wywiadzie udzielonym BBC, opisuje go jako ciepłą osobę zarówno na planie, jak i w życiu prywatnym.

W trakcie swojej długiej kariery Joss Ackland współpracował z takimi gigantami jak Agnieszka Holland, pozostawiając niezapomniane kreacje w filmie "Zabić księdza". Jego talent został dostrzeżony, co zaowocowało nominacją do prestiżowej nagrody BAFTA.

Ackland zadebiutował niewielką rolą w dramacie wojennym "Landfall" i szybko zdobył rozpoznawalność dzięki udziałowi w produkcjach takich jak "Zet i dwa zera", "Picasso — twórca i niszczyciel", "Szalona wyprawa Billa i Teda" oraz "Uciec, ale dokąd".

Popularne wiadomości teraz

„Przez dziesięć lat czekałam na powrót męża, nie chciałam uwierzyć, że nas zostawił. Ale wkrótce dowiedziałam się, że Andrzej znalazł bogatą kobietę”

„Mój mąż poszedł na ryby z przyjacielem, a potem spotkałam tego "przyjaciela" w supermarkecie: zaniemówiłam”

Po wejściu do nowego domu kobieta poszła do kuchni i włączyła czajnik. Nagle usłyszała czyjś głos: „Katarzyna, jesteś tam"

„Czy mogę dostać gorącą herbatę z kawałkiem chleba, nie martw się, usiądę na parapecie i poczekam”

Nie tylko jego talent aktorski, ale także życiowe wartości przyczyniły się do budowy legendy Jossa Acklanda. Przez 51 lat był w związku z Rosemary, z którym doczekał się siedmiorga dzieci i 32 wnuków. Jego żona odeszła 20 lat temu po walce z chorobą, a teraz dołączył do niej w wieczności.

Ostatnią rolę zagrał w 2014 roku w filmie "Katherine of Alexandria", kończąc tym samym swoją niezwykłą karierę. Śmierć Acklanda to kolejna strata dla świata kina, szczególnie po niedawnej śmierci innego utalentowanego aktora, Tylera Christophera.

Joss Ackland pozostawił nie tylko bogatą filmografię, ale również dziedzictwo wartości, które sprawiły, że był nie tylko aktorem, ale także wzorem do naśladowania. Jego wkład w świat sztuki filmowej będzie pamiętany na zawsze, a wspomnienia o nim będą żyły w sercach fanów na całym świecie.

Pisaliśmy również o: Po 23 latach niespodziewane otwarcie. Natalia Kukulska dzieli się kulisami małżeństwa. "Różnice, niedomówienia"

Może zainteresuje: Niespodziewane rozczarowanie. Moja córka otrzymała drogi prezent ślubny, ale nie wszystko było radosne

Przypominamy o: Surowa prawda Marcina Hakiela. Koniec kontaktów z byłą żoną Katarzyną Cichopek. „My właściwie nie mamy kontaktów”