Choć wiele wskazywało na to, że publikacja pierwszych sezonów starych polskich seriali nie będzie możliwa z powodów licencyjnych, stacja postanowiła zaskoczyć swoją widownię.

Po sukcesie udostępnienia na platformie TVP VOD kultowej "Plebanii", teraz przyszedł czas na kolejną telenowelę, która przez 26 lat trzymała widzów w napięciu.

Historia "Klanu" zaczęła się w 1997 roku, kiedy to drogą specjalnego konkursu wybrano scenariusz sagi Lubiczów, która miała stać się jednym z najdłużej emitowanych polskich seriali.

Od tamtego czasu produkcja przeszła przez wiele trudności, a mimo to zawsze udawało się podpisać nowe kontrakty i kontynuować emisję pięć razy w tygodniu. Pomimo tego, że stała widownia serialu stanowi coraz mniejszy udział w rynku, TVP postanowiła podjąć ryzykowny, ale entuzjastycznie przyjęty krok.

Ogłoszono, że na platformie TVP VOD są już dostępne odcinki "Klanu" z lat 1997-1999. Początkowo było ich zaledwie 25, ale dzięki systematyczności uzupełniania biblioteki przez zespół redakcyjny, obecnie można zanurzyć się w nostalgicznych wspomnieniach przy niemal 400 odcinkach.

Popularne wiadomości teraz

"Zamówiłam jedzenie z dostawą i poprosiłam męża, aby za nie zapłacił, powiedziałam, że mu oddam: następnego dnia przypomniał mi o długu"

"Jak ojciec może tak lekceważąco traktować własne dziecko. Jego partnerka może ubiegać się o jego dziedzictwo"

"Syn postanowił przedstawić nas swojej narzeczonej, która okazała się mieć temperament, ale nie zgodziliśmy się na jej warunki: byliśmy rozczarowani"

"Mąż przyprowadził swojego syna, o którym nie miałam pojęcia, i powiedział, że zamierza z nami zamieszkać: nie byłam przygotowana na tę wiadomość"

Warto zaznaczyć, że kinoteka nieustannie poszerza się o nowe wydania, w tym nawet przedpremierowe, co stanowi dodatkowy powód do radości dla fanów.

Decyzja TVP o udostępnieniu starszych odcinków "Klanu" zaskoczyła fanów, zwłaszcza że wcześniej informowano, iż taka możliwość jest wykluczona ze względów licencyjnych. Wysoki poziom entuzjazmu ze strony widzów, który został zauważony po publikacji "Plebanii", był zapewne jednym z czynników, który skłonił stację do podjęcia tego ryzykownego kroku.

Portal Wirtualne Media donosi, że zespół redakcyjny serwisu kontynuuje uzupełnianie treści odcinkami "Klanu", które dotychczas nie były dostępne online. Każdego dnia biblioteka powiększa się o kolejne kilkadziesiąt epizodów, co sprawia, że dla wielbicieli sagi Lubiczów z Warszawskiej Sadyby czekają emocjonujące wieczory przy powrocie do problemów bohaterów sprzed lat.

Czy planujecie również spędzić kilka zimowych wieczorów na śledzeniu losów Lubiczów? Z pewnością udostępnienie "Klanu" na platformie TVP VOD stanie się jednym z głównych tematów rozmów podczas rodzinnych spotkań świątecznych.

Pisaliśmy również o: Euforia i domysły. Które znane twarze staną się nową parą wodzirejów w "Dzień Dobry TVN"

Może zainteresuje: Kiedy mężczyzna dowiedział się, kogo poślubi jego córka, prawie stracił panowanie nad sobą, a powodem była stara wrogość

Przypominamy o: Oto jak nauczycielowi udało się powstrzymać wyśmiewanie dziecka. Prawdziwy nauczyciel