18 grudnia jest 352 dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 13 dni. Imieniny obchodzą: Bogusław, Gracjan oraz Auksencja, Auksencjusz, Auksenty, Gościmiar, Kwintus, Miłosław, Nemezja, Rufus, Symplicjusz, Wilibald, Winebald, Winibald, Winibalda, Wszemir, Wunibald, Zofia, Zozym.

Syn Beaty Szydło jednak odejdzie od kapłaństwa?

Dzień Migracji

Dzisiaj jest Dzień Migrantów. Migracja jest to takie pojęcie, kiedy człowiek decyduje całkowiecie zmienić swoje miejsce mieszkania. Szuka nowego kraju dla lepszego życia. Niestety często zdarza się tak, że człowiek nie otrzymuje pozytywu od nowej przeprowadzki.

Więc by zapewnić przestrzeganie praw człowieka i podstawowych wolności wszystkich migrantów Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1990 roku uchwaliło rezolucją 45/158 Międzynarodową Konwencję o Ochronie Praw Wszystkich Pracowników - Migrantów i Członków Ich Rodzin.

Popularne wiadomości teraz

Nazwane najważniejsze mędrcy wśród znaków zodiaku. Mają wysoki poziom IQ

Trzy znaki zodiaku zakręcą kołem fortuny do końca października

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

Najmniejszy kot na świecie, który na zawsze pozostaje kociakiem

Międzynarodowy Dzień Migrantów jest natomiast świętem upamiętniającym to wydarzenie. Jej celem jest ochrona wszystkich legalnych i nielegalnych pracowników - migrantów przed wyzyskiem. Jednym z podstawowych założeń Konwencji jest zapobieganie nielegalnemu i niezgodnemu z przepisami zatrudnianiu pracowników. 

18 grudnia Międzynarodowy Dzień Migracji

Imigranci, którzy przybywają do Polski otrzymują za pośrednictwem Caritas pomoc materialną i prawną. Bez względu na przynależność religijną mogą oni liczyć na opiekę duszpasterską Kościoła. Także nasi rodacy od lat emigrują za granicę, do Stanów Zjednoczonych, Kanady, Niemiec czy Wielkiej Brytanii. 

"Jestem wolna. Staram się kochać siebie" - Klaudia Halejcio znowu wolna

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com