Niewątpliwie nie ma osoby, która choć raz nie słyszałaby pięknego głosu Ewy Bem, która w naszej rodzimej polskiej muzycznej nazywana jest „pierwszą damą polskiego jazzu”.

Krok po kroku jak wyrabiać ciasto drożdżowe

Pierwszy raz na scenie wystąpiła w 1969 roku w klubie "Stodoła". Śpiewała wówczas w młodzieżowym, bluesowym zespole. Solową karierę rozpoczęła 1970 roku jako wokalistka w kwartecie Zbigniewa Seiferta Niedługo po tym została wokalistką zespołu Bemibek, który później zmienił nazwę na Bamibem. Ewa Bem koncertowała w różnych zakątkach świata i nie miała zamiaru rezygnować z muzykowania.

Niestety jej karierę przerwała śmierć ukochanej córki.Pamela Bem-Niedziałek (†39 l.) zmarła jesienią 2017 roku po walce z guzem mózgu. Starsza córka artystki współtworzyła telewizję TVN24, a następnie TVN CNBC i TVN24 BiS. Była wydawcą, reporterką i prezenterką. W 2015 roku dziennikarka dowiedziała się, że ma guza mózgu. Nowotwór zaatakował ją, kiedy była w drugiej ciąży. By poddać się leczeniu, musiała zdecydować się na wcześniejszy poród, gdy była w szóstym miesiącu ciąży. 30 września 2017 roku Pamela przegrała walkę z chorobą. Osierociła dwójkę dzieci.

Popularne wiadomości teraz

Nazwane najważniejsze mędrcy wśród znaków zodiaku. Mają wysoki poziom IQ

Piotr Żyła pokazuje nowego członka rodziny

Ewa wycofała się z branży. Przeżywała żałobę w samotności. Odwołała wszystkie koncerty, nie pojawiała się w świecie show biznesu.

Kolejnym ciosem było odejście brata artystki.

Mamy nadzieję, że na jesieni życia Ewa Bem odzyska jeszcze radość.

Życzymy zdrowia i spokoju!

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com