Ja, Ioanna, mój mąż ma na imię Valdek, poznaliśmy się, zakochaliśmy, pobraliśmy i zdecydowaliśmy, że potrzebujemy mieszkania, po co mielibyśmy płacić czynsz mojemu wujkowi, skoro moglibyśmy kupić mieszkanie z kredytem hipotecznym i płacić za własne mieszkanie.

Tak zrobiliśmy, ale nie mieliśmy wystarczająco dużo pieniędzy na zaliczkę, więc postanowiliśmy zwrócić się do naszych rodziców, a moi rodzice dali nam tyle pieniędzy, ile mogli, a Anna, imię matki mojego męża, powiedziała, że sprzeda daczę i da nam pieniądze, i tak zrobiła.

Zrobiliśmy remont własnymi rękami, mój tata nam w tym pomógł, był budowlańcem, a kiedy remont się skończył, przeprowadziliśmy się do naszego mieszkania, nasza radość była przytłaczająca.

Ale pewnego dnia teściowa zadzwoniła do mnie i powiedziała, że przyjeżdża, myślałem, że jest w odwiedzinach, włożyłem kaczkę do piekarnika, ale jej tam nie było.

Moja teściowa przyjechała z walizkami i powiedziała, że ona też ma prawo do tego mieszkania, ponieważ sprzedała swoją daczę i dała nam pieniądze, a teraz będzie mieszkać w tym mieszkaniu z nami.

Popularne wiadomości teraz

"Niedawno zadzwoniła do mnie siostra. Powiedziała, że moja mama potrzebuje pomocy. Ale powiedziałam jej, że nie mam mamy"

"Teraz po prostu nie poznaję córki, nasze relacje są bardzo napięte. Ma 16 lat, ubiera się w sposób, który sprawia, że wstydzę się przed sąsiadami"

"Czasami życie jest niesprawiedliwe dla ludzi: mój były prowadzi wspaniałe życie, nie płaci alimentów, a ja z trudem wiążę koniec z końcem"

"Chciałam odpocząć u mojego syna, ale przyjechałam i całe dnie spędzałam sprzątając jego mieszkanie: jak można zrobić to własnej matce"

Nie mogłam się powstrzymać i pomyślałam: dobrze, niech tu mieszka, ale bardzo się pomyliłam.

Przygotowywałam obiad na jutro wieczorem, bo jak wróciłam z pracy, to nawet nie miałam siły jeść, a co dopiero gotować.

A teraz zauważyłem, że kiedy wracam do domu, nie znajduję żadnego ugotowanego jedzenia, zaczynam prosić, a moja teściowa natychmiast zaczyna krzyczeć, że jej współczuję, że zrobiłem dla niej talerz jakiegoś błota, i to się zdarzało prawie codziennie.

Potem zaczęłam zauważać, że grzebała w moich rzeczach osobistych, jak jej o tym powiedziałam, to usłyszałam tylko, że zdradzam męża w takiej bieliźnie i że niedługo się rozstaniemy i trzeba będzie dzielić mieszkanie.

Nie mogłam tego dłużej znieść, powiedziałam mężowi, a on na to "przepraszam, nie mamy jeszcze dzieci, daj mu żyć". Pewnego dnia nie poszłam do pracy, kupiłam zamek z wyprzedzeniem, wezwałam ślusarza i usiadłam, aby poczekać, aż moja teściowa opuści dom.

Jak tylko wyszła, natychmiast poszłam z brygadzistą do mieszkania, zebrałam jej rzeczy, wystawiłam za drzwi i wysłałam SMS-a do męża, że jeśli chce ze mną mieszkać, to musi wybrać mnie albo swoją matkę.

Teściowa weszła, zobaczyła swoje rzeczy, zawołała syna, zaczęła go pouczać o życiu, mówić mu, że jestem złą żoną, że powinniśmy się rozwieść.

Nie słyszałam, co powiedział jej syn, ale wyraźnie nie spodobała jej się jego reakcja. Mój mąż zadzwonił do mnie i powiedział, że mnie kocha i chce ze mną mieszkać, a jego matka wraca do swojego mieszkania.

Czas minął, mamy teraz syna, moja teściowa nie komunikuje się z nami, złożyła pozew, chce pozwać o część mieszkania.

Valdek powiedział jej, że jeśli nie wycofa oświadczenia, w ogóle się z nią nie skontaktuje, ale teściowa nie chciała słyszeć od syna. Moi rodzice, po ocenie sytuacji, wzięli pożyczkę i dali nam kwotę, którą teściowa dodawała do naszej, a my daliśmy jej pieniądze przy świadkach.

Mąż nie kontaktuje się z matką, ja z teściową też. Niedawno bardzo zachorowała, dostaliśmy telefon z przychodni, lekarz chciał porozmawiać z bliskimi pacjentki, ale mąż odmówił przyjazdu, zrobiło mi się jej żal, ale nie wtrącam się w ich relacje.

Teściowa siała wiatr, a teraz zbiera burzę, ale najgorsze jest to, że nic nie zrozumiała, a szkoda.

Pisaliśmy również o: Kiedy mąż dowiedział się, że moja matka zastawiła mi swoje mieszkanie, powiedział mi, coś, czego nie mogę zrozumieć

Może zainteresuje: Polski show-biznes w żałobie. Gabriel Seweryn z "Królowych życia" nie żyje

Przypominamy o: Rzadko widziana mama Filipa Chajzera wprowadza internautów w zachwyt. "Mama jak siostra"