Jeśli ciągle pomagasz młodym ludziom, nie będą mieli motywacji, by iść dalej i osiągnąć coś w tym życiu.

Tego lata mój syn poślubi swoją dziewczynę. Żadne z nich nie ma jeszcze pracy, więc naturalnie nie stać ich na wynajęcie mieszkania, nie mówiąc już o kredycie hipotecznym.

І teraz stanęli przed ogromnym pytaniem - gdzie mieszkać? Dla rodziny synowej mieszkanie z nimi w ogóle nie wchodzi w grę: cała rodzina, łącznie z dziadkami, mieszka w dwupokojowym mieszkaniu.

Z niecierpliwością czekają, aż córka zrobi dla nich miejsce. Mój mąż natychmiast zaproponował, że udostępni młodym ludziom nasze jednopokojowe mieszkanie. Mamy mieszkanie, które wynajmuję, aby zarobić dodatkowe pieniądze.

Dochód z tego mieszkania jest niewielki, ale wystarczy nam na starość. Wszyscy moi krewni nalegają, abym wyrzucił lokatorów z domu i wprowadził do niego mojego syna.

Popularne wiadomości teraz

"Teraz po prostu nie poznaję córki, nasze relacje są bardzo napięte. Ma 16 lat, ubiera się w sposób, który sprawia, że wstydzę się przed sąsiadami"

"Jak tylko odziedziczyłem dom, moja matka zwróciła na mnie uwagę: szkoda, że to wszystko jest dla nieruchomości"

"Mój mąż i ja planowaliśmy osiedlić lokatorów w naszym mieszkaniu: przyjazd jego siostrzenicy wszystko zrujnował: powinna była za to zapłacić"

"Zamówiłam jedzenie z dostawą i poprosiłam męża, aby za nie zapłacił, powiedziałam, że mu oddam: następnego dnia przypomniał mi o długu"

Ale skoro mają problemy z mieszkaniem, to po co się spieszyć ze ślubem? Czy nie byłoby lepiej dla wszystkich, gdyby najpierw stanęli na nogi, a potem założyli rodzinę?

No dobrze, jeśli pozwolę im przez jakiś czas mieszkać w moim mieszkaniu, jak mogę ich wyrzucić? A co jeśli będą mieli dziecko? Nie zrobiłbym tego swojemu wnukowi, prawda?

Poza tym trzeba myśleć o przyszłości. Teraz mój mąż i ja pracujemy, starcza nam na życie, ale co będzie za pięć do dziesięciu lat, kiedy zostaniemy grzecznie poproszeni o przejście na emeryturę?

W oczach wszystkich moich krewnych jestem złą osobą i złą matką. Ale ja myślę o mojej rodzinie!