Tak też stało się w mojej rodzinie i okazało się to prawdziwym splotem różnych historii.

Moja matka zawsze zajmowała się nami, dziećmi, i starała się stworzyć nam lepsze życie. Jednak kiedy poślubiłam mojego pierwszego męża, zdecydowała, że nie tego dla mnie chce.

Jej wysiłki były tak silne, że dosłownie rozbiła naszą rodzinę, przekonując mnie o potrzebie rozwodu.

Wkrótce po rozwodzie wyszłam ponownie za mąż. Mój nowy mąż, drugi zięć mojej matki, był zupełnie inną osobowością - samowystarczalną, zmotywowaną i, co najważniejsze, gotową wspierać mnie i moje decyzje.

Jego obecność w moim życiu nie odpowiadała mojej matce i postanowiła "wyciągnąć incydent", aby przekonać mnie, że nie jest tym, kim się wydawał.

Popularne wiadomości teraz

"Teraz po prostu nie poznaję córki, nasze relacje są bardzo napięte. Ma 16 lat, ubiera się w sposób, który sprawia, że wstydzę się przed sąsiadami"

"Jak tylko odziedziczyłem dom, moja matka zwróciła na mnie uwagę: szkoda, że to wszystko jest dla nieruchomości"

"Chciałam odpocząć u mojego syna, ale przyjechałam i całe dnie spędzałam sprzątając jego mieszkanie: jak można zrobić to własnej matce"

"Mój mąż i ja planowaliśmy osiedlić lokatorów w naszym mieszkaniu: przyjazd jego siostrzenicy wszystko zrujnował: powinna była za to zapłacić"

Pewnego dnia, kiedy pojechaliśmy odwiedzić moją matkę, odstawiła mały teatrzyk. Podczas lunchu zaczęła sugerować, że mój mąż nie jest idealnym partnerem, za jakiego go uważałam.

Zaskoczyło mnie, że mój drugi zięć, wykazując się prawdziwą życzliwością i cierpliwością, odpowiedział na wszystkie jej ataki z nieokiełznanym humorem i zrozumieniem.

"Mamo, rozumiem, że możesz uważać, że dokonuję złego wyboru, ale daj nam szansę. W końcu kiedyś byłaś młodą i niedoświadczoną żoną, a twój mąż też musiał spróbować na twoich rodzicach" - powiedział, nie pozwalając, by sytuacja wymknęła się spod kontroli.

Po tym wydarzeniu teściowa nie miała już więcej pytań i zaczęła naprawdę szanować swojego nowego zięcia.