Samo bycie w związku potrafi być trudne- co dopiero w związku na odległość. Długa rozłąka bywa przyczyną ogromnego cierpienia, jednak da się ją przeżyć. Odpowiednio pielęgnowana miłość jest w stanie przezwyciężyć nawet kilometry. Podpowiadamy, jak dbać o uczucie w tej trudnej sytuacji.

Fot. Daria Shevtsova, Pexels

Ustalcie harmonogram

Kompulsywne sprawdzanie telefonu na nikogo nie wpływa dobrze. Ustalcie, kiedy macie czas na dłuższe rozmowy za pośrednictwem komunikatorów internetowych, umawiajcie się na nie wcześniej i trzymajcie umówionych "spotkań".

Czy jesteś w toksycznym związku?

Popularne wiadomości teraz

Polski show-biznes w żałobie. Gabriel Seweryn z "Królowych życia" nie żyje

Córka wyszła za mąż i dopiero wtedy przyprowadziła swojego męża do wioski, aby spotkał się z jej matką

Adam przywiózł ze wsi swoją starą matkę. Teraz miała zamieszkać z nimi. Oburzenie jego żony nie znało granic

Małgorzata Tomaszewska opowiedziała o trudnej sytuacji życiowej. Fani martwią się o ciężarną gwiazdę

Fot. bruce mars, Pexels

Po pierwsze- zaufanie

Długa rozłąka z ukochaną osobą może tworzyć podatny grunt dla podejrzeń i domysłów niemających nic wspólnego z prawdą. Rozmawiajcie dużo o wzajemnym zaufaniu, przed wyjazdem upewnijcie się, czy wasze definicje wierności się pokrywają. Starajcie się nie być wobec siebie podejrzliwi- to nie wpływa dobrze na związek.

Dlaczego Polki się rozwodzą?

Fot. Tan Danh, Pexels

Wysyłajcie zdjęcia

Nie tylko takie, które są gotowe do wstawienia na Instagrama. Pokaż się ukochanej osobie w piżamie, jak leżysz nieumalowana w łóżku i oglądasz serial czy po kąpieli, w ręczniku na głowie. Dadzą wam namiastkę bliskości i poczucie domowego bezpieczeństwa, którego tak bardzo wam teraz brakuje.

Fot. mali maeder, Pexels

Planujcie wizyty

Róbcie to z wyprzedzeniem, świadomość, że wkrótce zobaczysz ukochaną osobę dodaje skrzydeł. Do tego będziecie wiedzieli, że rozłąka nie jest bezterminowa, a wy czekacie do konkretnego dnia, aby się zobaczyć. Ponad to wspólne planowanie zbliża do siebie ludzi i jest świetnym sposobem na wspólne spędzanie czasu.

5 Cytatów o miłości, które zmieniają życie

Fot. luizclas, Pexels

Byłyście kiedyś w związku na odległość? Jak to znosiłyście?

Zobacz więcej na kolezanka.com