Z reguły, kiedy umieszczamy jedzenie w lodówce, to chcemy, żeby niska temperatura zabezpieczyła nasze pożywinie.

Okazuje się jednak, że niektóre produkty nie tyle co nie powinny być umieszczane w lodówce, ale wręcz jest to zakazane. Takie postępowanie może grozić zgniciem i zepsuciem się jedzenia, a przecież nikt tego nie chce.

Aspiryna nie tylko na ból głowy

Zatem, czego nie powinniśmy przechowywać w lodówce?

Czosnek 

Czosnek nie tylko traci smak, ale staje się też miękki i znacznie bardziej wilgotny pod wpływem niskiej temperatury. Przechowywuj go w suchym i ciemnym miejscu.

Popularne wiadomości teraz

Para nowożeńców patrzyła na siebie wzruszająco, stojąc w urzędzie stanu cywilnego. Kilka łez spłynęło po policzkach panny młodej, ale nie ze szczęścia

„Przez długi czas miałam żal do mojej byłej przyjaciółki, dopóki nie zobaczyłam jej zdjęć i wtedy wszystko stało się dla mnie jasne"

„W wieku pięćdziesięciu lat zdecydowałam się odejść od męża, ale spotkałam się z niezrozumieniem ze strony rodziny i przyjaciół: o co tyle hałasu”

„Były mąż miał nową kochankę, a ona natychmiast postawiła mu ultimatum: nie rozumiem, dlaczego muszę zrezygnować z jego nazwiska”

Cebula 

Cebula schowana w lodówce zgnije. Tak jak w przypadku czosnku, powinniśmy trzymać ją w suchym i ciemnym miejscu.

Pomidory i ogórki

Te ulubione warzywa Polaków stracą smak w lodówce. Staną się cierpkie i niesmaczne. 

Co robić, by rośliny obficie kwitły? O tych wskazówkach musisz pamiętać

Gruszki i jabłka

Czasem chcąc nie dopuścić do zepsucia dojrzałych owoców, chowamy je do lodówki. O ile w przypadku takich owoców jak maliny czy truskawki - jest to niezbędne, tak w przypadku naszych polskich jabłek i gruszek - jest to nie wskazane. Lepiej trzymać je w temperaturze pokojowej i nigdy nie zamknięte w foliowych torebkach bez dostępu powietrza.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com