Wiele gospodyń ma swoje sprawdzone przepisy na ich przygotowanie. Ja przygotowuję je techniką parzenia. Dzięki temu zawsze pozostają delikatne i lekkie.

Głównym "bonusem" tego przepisu jest to, że cały proces gotowania zajmuje około 9 minut plus czas stabilizacji.

Do przygotowania będziemy potrzebować następujących składników:

Chciałbym zauważyć, że nie da się zrobić takiego ptasiego mleczka bez miksera i wagi.

70 g białek jaj (odpowiednik białek z 2 jaj)
70 g cukru 1/2 łyżeczki kwasku cytrynowego.

Popularne wiadomości teraz

Nie, moja droga wnuczko. Po pierwsze, jestem stara, a po drugie, nie jestem twoją służącą

Synu, zabierz mnie do domu, zabierz mnie do domu, synu. Ukryję się gdzieś w kącie i zostanę kilka dni we własnym domu

Przy grobie ukochanej Andrzej spotkał zagadkową kobietę, a gdy spojrzał w jej oczy, zastygł ze zdziwienia

Córka zostawiła syna w sierocińcu i uciekła, ale ojciec nie mógł na to pozwolić i przygarnął wnuka. Nikt nie spodziewał się tego, co stało się później

Opcjonalnie:

100 ml zwykłej wody; 280 g cukru;
150 g przecieru brzoskwiniowego (można wziąć inny);
10 gramów agar-agar.

Zaczynamy. W małym rondelku wymieszaj przecier owocowy (tym razem brzoskwiniowy), wodę, cukier i oczywiście agar-agar. Podgrzej rondel na średnim ogniu i doprowadź mieszaninę do wrzenia. Natychmiast po tym zmniejsz ogień do średniego, gotuj masę przez 4 minuty, a następnie zdejmij naczynie z kuchenki.

Teraz weź mikser. W jego misce lub w innym czystym, suchym pojemniku (jeśli masz mikser zanurzeniowy) wlej białka i zacznij je ubijać ze średnią prędkością. Dodawaj po trochu cukier i kwasek cytrynowy. Zwiększając prędkość urządzenia, powoli wlewaj gorącą mieszaninę z patelni.

Następnie obracamy mikser na maksymalne obroty i po 3 minutach otrzymujemy gotową, piękną masę z ptasiego mleczka. Natychmiast rozprowadź ją porcja po porcji (użyłam woreczka do ciasta, aby pianki były piękne) na blasze do pieczenia wyłożonej pergaminem.

Poczekaj, aż ptasie mleczko całkowicie się ustabilizuje. Włożyliśmy je do lodówki na godzinę. Nasze ptasie mleczko jest gotowe!

Pisaliśmy również o: Wróciłem z pracy i postanowiłem sprzedać dom rodziców w wiosce. Ale gdy tylko wszedłem na podwórko, zaparło mi dech w piersiach

Może zainteresuje Cię to: Po odejściu mojego ojczyma wszyscy czekali na spadek. Ponieważ był bogaty, zostawił każdemu z nas mieszkanie

Przypominamy o: Kulisy finansowego sukcesu Roberta Lewandowskiego na rok 2023. Kwota zwala z nóg