W obecnej sytuacji, w jakiej znajduje się nie tylko nasz kraj ale i cały świat powinniśmy szczególną uwagę przywiązywać do prawidłowej higieny i dezynfekcji.

Czy psy rozumieją ludzką mowę? Naukowcom wreszcie udało się odpowiedzieć na to pytanie

Okazuje się jednak, że dokładna dezynfekcja nie dotyczy wyłącznie mycia rak, ale także odkażania np naszego mieszkania. Przypomnijmy jednak po raz kolejny, jak w prawidłowy sposób powinniśmy myć ręce. Pamiętajmy, ze prawidłowa higiena może nas uchronic przed zachorowaniem.

Nadal trwają badania, jak długo koronawirus potrafi przetrwać na powierzchniach wokół nas. Okazuje się, ze jego żywotność określana jest nawet na kilka godzin. Czy zachodzi wiec potrzeba dezynfekcji naszego mieszkania?

Popularne wiadomości teraz

Paulina Smaszcz pokazała swoją imprezę, którą urządziła w taksówce."Ale czad"

Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski przygotowują się do ślubu i nie ukrywają tego. Aktorka szykuje się do założenia sukni ślubnej

Młodsza o 40 lat żona Marka Kondrata postawiła na swoim. Czarne chmury nad małżeństwem aktora

Smaszcz udostępniła nieprzyzwoite wideo ze swoim partnerem prosto z łóżka. Dziennikarka idzie na całość

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) koronawirus, wywołujący chorobę COVID-19, wykazuje podobieństwo do innych koronawirusów (SARS czy MERS), które mogą przetrwać na powierzchniach płaskich od kilku godzin do kilkunastu dni. Rozbieżność czasowa jest uzależniona od typu powierzchni, jej wilgotności oraz temperatury

Koronawirus będzie miał najlepsze warunki do rozwoju w wilgotnym środowisku. WHO zaleca mycie podstawowymi środkami do dezynfekcji. Nie musimy zmieniać naszych przyzwyczajeń, ani sposobów na sprzątanie, jednak powinniśmy zwiększyć nieco częstotliwość sprzątania.

Do najczęściej dezynfekowanych powierzchni powinny zaliczać się:

  • kuchnia – blat kuchenny / kran / zlew / lodówka / szafki;
  • łazienka - kabina prysznicowa / kran / wanna / umywalka / płytki na ścianie / płytki na podłodze;
  • sypialnia – łóżko / klamki / wymiana pościeli raz na 2-3 tygodnie;
  • pokój gościnny / pokój dziecka – najczęściej dotykane przedmioty / półki / szafki / wyłączniki i włączniki światła / kontakty / oparcia krzeseł.

Ze względu na to, że koronawirus jest wirusem osłonkowym, będzie inaktywowany przez najprostsze detergenty i podwyższoną temperaturę. Z tego względu nie musimy martwić się o ubranie. Ważne jednak, by długo nie leżało w koszu na pranie

Życzymy dużo zdrowia na ten trudny czas!

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com